PŘED
PO
Prodej

Stavební pozemek 1625 m² v klidném prostředí Konstantinových lázní

1 299 000,-
Datum prodeje: 02.02.2024
Hypoteční kalkulačka

Stavební parcela vhodná k výstavbě

Splňte si svůj sen o venkovském bydlení a postavte si tady třeba rodinný dům či chatu.

1652 m2 rovného terénu přímo vybízí k plánování

Součástí pozemku jsou všechny inženýrské sítě a je zpracována stavební analýza.

Konstantinovy lázně

Tady si bohatě vychutnáte nejen klid, krásnou přírodu, ale i skvělou občanskou vybavenost.

Informace o nemovitosti

Výhodou tohoto stavebního pozemku je, že se nachází na okraji malebné lázeňské obce, která nabízí a klid s rozmanitou okolní přírodu. Pozemek je detailně prověřen a je vhodný k zástavbě pro rodinný domem.

Celková rozloha tohoto stavebního pozemku činí 1625 m2. Na hranici pozemku jsou přivedeny inženýrské sítě, vodovod a elektřina.

Parcela se nachází v území, jež spadá do plochy smíšené obytné – venkovské a po splnění podmínek stavebního úřadu a doložení patřičných vyjádření, zde můžete zahájit výstavbu, například jednoho z našich typových domů, který můžete vidět formou vizualizace ve fotogalerii.

Jedná se o celkově slunný pozemek nacházející se na okraji obce, který je přístupný z asfaltové obecní komunikace.

Na pozemek je ohledně využití a možné výstavby zpracována detailní analýza, včetně vyjádření patřičných úřadů, které naleznete v sekci ostatní dokumenty níže zde na webu nemovitosti a veškerou dokumentaci doložíme budoucímu kupujícímu.

Konstantinovy Lázně jsou místo, kde najdete klid, krásnou okolní přírodu a díky základní občanské vybavenosti a dobré dojezdové vzdáleností i útočiště pro kvalitní rodinný život. Lokalita vybízí ke sportovním a volnočasovým aktivitám a dobře se zde budou cítit lidé, kteří hledají cestu z dnešní uspěchané doby, chtějí si užívat každého dne a nadechnout se čerstvého vzduchu.

Typ nemovitosti
Pozemek
Druh
Prodej
Vlastnictví
Osobní
Celková užitná plocha
1625 m

Tento pozemek je ověřený

Analýza pozemku
Dokumenty k nemovitosti

Video nemovitosti

Naplánujte si, jak budete bydlet

Vizualizace vaší budoucí nemovitosti

Podívejte se, kudy vede cesta domů

Info o lokalitě

Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně (německy Konstantinsbad) je lázeňská obec ležící v západních Čechách, v okrese Tachov. Je vzdálena 39 km severozápadně od Plzně a 31 km severovýchodně od Tachova.

Z jedné části je obec obklopena lesy, velkou část obce zabírá lázeňský park. Místní lázně se specializují na poruchy kardiovaskulárního systému, hlavní léčebné metody jsou založeny na využívání místní minerální vody s největším obsahem kysličníku – oxidu uhličitého ze všech pramenů v České republice.

Konstantinovy Lázně patří mezi nejmenší lázně v České republice. Obec působí velmi příjemně a klidně, hlavně díky krásnému a rozlehlému lázeňskému parku s pěti léčivými prameny, z nichž nejúčinnější je Prusíkův pramen.

Příroda

Lázeňské město je citlivě zasazené do rozsáhlého lesoparku, přirozeně navazujícího na okolní přírodu. Dobře se tu cítí hlavně lidé, kteří sem přicházejí hledat klid. Vydáte-li se z úpravné lázeňské obce pěšky nebo na kole směrem na jih, povede vás cesta podél úbočí Hradišťského vrchu, stolové hory, kde bylo objeveno hradiště z pozdní doby bronzové. Co ale stojí za zmínku je bezkonkurenční koupání, které vám nabízí Lom – Hradišský vrch, kde můžete strávit noc v Penzionu, který se nachází 150 m od přírodního jezera, bývalého kamenolomu. Kolem penzionu vede v přírodní rezervaci naučná stezka po stopách bývalého osídlení. Odměnou za vycházku vám bude krásná příroda a úžasné vyhlídky do krajiny. Do Konstantinových Lázní dojdete cca po 700 m. Lázeňská obec s pravidelným kulturním programem, wellness centrem a dalšími odpočinkovými aktivitami. V blízkosti se nachází také významné historické památky. V okruhu 4 km najdete zříceninu gradu Gutštejn, nebo vrch Krasíkov se stejnojmennými pozůstatky hradu a kostelem. Děti zajisté ocení i blízkou minizoo. Dále se můžete se zastavit v Amálčině mýdlárně, výrobně přírodních mýdel s dobovým obchůdkem s úžasnou atmosférou, umístěné v areálu historického Dvora Krasíkova.

Historie

První lázeňský domek byl u sirnatého pramene postaven údajně v roce 1803. V roce 1818 obec zbudovala hostinský a lázeňský dům o 19 pokojích, se sálem a dvěma lázněmi, kromě něj tam stál domek se třemi lázněmi. Využíval se hlavní, dosud nepojmenovaný pramen a čtyři vedlejší prameny.

Občanská vybavenost

V obci je mateřská a základní škola (1.–5.třída), pošta, zdravotní středisko, lékárna a policie. Obec nabízí rozmanité možnosti kulturního i sportovního vyžití. V obci má zastávku železniční trať Pňovany–Bezdružice. Nedaleko od ní najdeme také autobusové stanoviště, odkud vyjíždí autobusové linky do různých směrů (Planá, Stříbro, Bezdružice, Plzeň).

Památky

Vila Käthi (Lázeňská čp. 27) – pozdně secesní dům z doby po roce 1900; venkovské sídlo plzeňského notáře Josefa Bindera; sídlo Obecního úřadu.

Smírčí kříž v parku

Lázeňský dům Mír

Vzdálenosti

Plzeň 39 km
Tachov 31 km
Bezdružice 4,2 km

2.3 km
2.2 km
Pošta
0.9 km
Obecní úřad
1.8 km
Večerka
2.1 km
Kino
5.4 km

Fotografie okolí

Touto nemovitostí vás provede

Ondřej Brožík

+420 776 525 100
brozik@yetodoma.cz
F0 Touto nemovitosti provede
cross