PŘED
PO
Prodej

Pozemek s jedinečným výhledem do přírody v Jáchymově

990 000,-
Hypoteční kalkulačka

Rekreační pozemek s nádherným výhledem

Možná výstavbu zahradního domku s nadzemním podlažím včetně podkroví.

Slunný pozemek o 586 m2

Analýza k výstavbě s vyjádřením stavebního úřadu.

362 51 Jáchymov

Lokalita vybízí ke sportovním a volnočasovým aktivitám.

Informace o nemovitosti

Poblíž Karlových Varů v městečku Jáchymov, které je zasazeno do krásné okolní přírody, se nachází tento pozemek k rekreaci o výměře 586 m2. Jedná se o slunný pozemek s neokoukatelným výhledem, který se nachází na okraji obce.

Jáchymov je obec, kde najdete klid a nádhernou okolní přírodu. Lokalita vybízí ke sportovním a volnočasovým aktivitám a dobře se zde budou cítit lidé, kteří hledají cestu z dnešní uspěchané doby. Stávající majitel momentálně zajišťuje připojení elektřiny na pozemek. Vodu doporučujeme řešit vrtanou studnou. Odpad ČOV.

Na pozemek je ohledně využití a možné výstavby zpracována detailní analýza, včetně vyjádření stavebního úřadu. Pozemek se nachází v území, jež spadá do plochy rekreace – zahrádky a po splnění podmínek stavebního úřadu a doložení patřičných vyjádření, zde můžete zahájit výstavbu zahradního domku s prvním nadzemním podlažím včetně podkroví. Pozemek se nachází v památkové zóně.

Typ nemovitosti
Pozemek
Druh
Prodej
Vlastnictví
Osobní
Celková užitná plocha
586 m
Cena za m²
2 030 Kč

Tento pozemek je ověřený

Analýza pozemku
Dokumenty k nemovitosti

Video nemovitosti

Vyznačení nemovitosti z ptačí perspektivy

Vizualizace vaší budoucí nemovitosti

Podívejte se, kudy vede cesta domů

Info o lokalitě

Jáchymov je lázeňské město v okrese Karlovy Vary, nedaleko hranic s Německem, 7 km od hraničního přechodu Boží Dar. Žije v něm přibližně 2 300 obyvatel. Historické jádro Jáchymova z šestnáctého století je dnes městskou památkovou zónou. Jedná se o ucelený soubor goticko - renesančních patricijských domů.

Město má dlouhou těžařskou tradici; nejprve se zde těžilo stříbro. V roce 1534 to bylo druhé nejlidnatější město Českého království. Důl Svornost (1525) je nejstarší dosud využívaný důl v Evropě, je to také první a dlouho jediný důl na světě, kde se těžilo radium. Během druhé světové války ve městě a jeho blízkosti probíhala těžba uranu, na které pracovali sovětští váleční zajatci. Po nástupu komunistů zde byli nasazení především političtí a další vězni.

Doly dnes (s výjimkou Svornosti) již nejsou v provozu a například v areálu dolu Eduard se dnes nachází sportovní areál se střelnicí na biatlon. Ve městě se nachází několik lázeňských domů a jsou zde i jedny z nejunikátnějších lázní na světě, kde se léčí přímým ozařováním.

V okolí Jáchymova je i několik lyžařských vleků, sjezdových a běžkařských tratí a občas se tu konají i závody v lyžařském orientačním běhu.

Ve městě je jediný celoroční aquapark v Krušných horách. Přibližně 3 km od Jáchymova se nachází dolní stanice sedačkové lanovky na Klínovec. Do centra Karlových Varů se dostanete do 20 minut. Jáchymov leží na strmém jižním svahu Krušných hor, na silnici z Božího Daru do Karlových Varů. Přírodní poměry jsou zde dobré pro lyžování.

V Jáchymově se nacházejí dva lyžařské areály, větší Skiareál Náprava a menší Skiareál Střed. Skiareál Náprava se nachází ve výšce až 930 metrů nad mořem, disponuje třemi lyžařskými vleky (typ kotva a poma) a umělým zasněžováním, poskytuje také služby jako je lyžařská škola a půjčovna lyží. Skiareál Střed disponuje jedním lyžařským vlekem typu kotva.

Na severozápadě města se nachází běžkařská trasa a biatlonová trať a střelnice. Asi 7 km severně se nachází náhorní plošiny Krušných hor, kudy vede Krušnohorská běžkařská magistrála.

Okolí

Skiareál Náprava 3,1 km
Klínovec 3,9 km
Skiareál Jáchymov – střed 1,5 km
Biatlonový areál Eduard 5,2 km
Aquacentrum Agricola 1,3 km
Radium Palace 1,4 km

Památky

Zřícenina hradu Freudenstein (Šlikův hrádek) 3 km
Důl Svornost 1,9 km
Petrův mlýn 2,4 km

MHD
150 m
400 m
Pošta
1,5 km
Supermarket
600 m
Restaurace
498 m

Fotografie okolí

Touto nemovitostí vás provede

Ondřej Brožík

+420 776 525 100
brozik@yetodoma.cz
F0 Touto nemovitosti provede
cross