Prodej

Stavební pozemky na poloostrově Osa v Kostarice

150 000,- $
Hypoteční kalkulačka

Pozemky u panenských pláží Kostariky

Poloostrov Osa, 2/3 tvoří Národní park Corcovádo. Nejbližší pláž se nachází cca 2 km od pozemku.

Stavební pozemky s rozlohou 8 924 m²

Možnost rozdělení na více stavebních pozemků.

Ideální lokalita

Naprostá soběstačnost s možností celoročního pěstování ovoce a zeleniny. Udržitelné bydlení díky soběstačným pramenům a kvalitní půdě.

Informace o nemovitosti

Rádi byste se přesunuli za teplem do místa s neuvěřitelnou flórou a fanou? Pozemek o celkové rozloze 8 924 m2, který nabízí úplnou soběstačnost díky své velikosti a možnosti celoročního pěstování ovoce a zeleniny. Jedná se o udržitelné bydlení díky vlastním soběstačným pramenům a kvalitní půdě, kterých ve světě ubývá. Navíc je zasazen do panenské přírody s dechberoucími výhledy. Právě tato nabídka může být tou pravou volbou.

Pozemek sousedí s dalším pozemkem, který také vlastní český občan. Velkou výhodou tohoto pozemku je jeho zmíněná bezkonkurenční velikost umožňující nejenom výstavbu nemovitostí, ale i případné další rozdělení na více menších pozemků. V dané oblasti jde téměř o 1 hektar rovinatého pozemku, který se v zadní části snižuje a zajišťuje tak ničím nerušený výhled do krásné přírody a zálivu. Ideální nejenom jako investice pro výstavbu apartmánů a zisk z jejich pronájmu, ale i jako klidné místo na dovolenou nebo trvalý život v souladu s přírodou a hlavně daleko od shonu a starostí dnešní doby. Nejbližší pláž se nachází cca 2 km od pozemku a přibližně 20 min chůze. Dále lokalita nabízí další krásné panenské pláže.

Možnost napojení na vodu a elektřinu, která se nachází u pozemku.

Vítejte v ráji!

Typ nemovitosti
Pozemek
Druh
Prodej
Vlastnictví
Osobní
Celková užitná plocha
8924 m
Typ pozemku
Stavební pozemek
Možnost rozparcelování
na více stavebních pozemků
Naprostá soběstačnost
celoroční pěstování ovoce a zeleniny
Inženýrské sítě
v blízkosti pozemku, možnost připojení
Dokumenty k nemovitosti

Video nemovitosti

Vyznačení nemovitosti z ptačí perspektivy

Dokument o Kostarice

Costa Rica

Podívejte se, kudy vede cesta domů

Info o lokalitě

Výjimečná lokalita a úrodnost na poloostrově Osa předurčuje kopce Sandalo k ideálnímu místu pro život plný hojnosti. Jedná se o budoucí možnost udržitelného bydlení díky vlastním soběstačným pramenům a kvalitní půdě, kterých ve světě ubývá. Díky těmto přednostem se Vaše investice bude zhodnocovat.

Poloostrov Osa se nachází v jižní části Kostariky a ze 2/3 ho tvoří Národní park Corcovádo. Je největším národním parkem celé Kostariky a patří mezi hlavní turistické cíle Kostariky, nejvýznamnější zejména pro ekoturistiku. Pozemek se nachází 10 minut od okresního města Puerto Jimenes s dobrou dostupností, včetně místního letiště pro menší letadla s pravidelnými linkami do hlavního města San José (letecky cca 50 minut letu, autem cca 5 hodin buď vnitrozemskou magistrálou nebo krásnou vyhlídkovou jízdou kolem pacifického pobřeží). Kostarika je opravdu tropický ráj s neskutečně příjemnými lidmi, pro které je typický místní pozdrav pozdrav Pura Vida (čistý, prostý život). Budete se zde cítit  jako v ráji. Přímo na pláži bez lidí můžete pozorovat leguány a papoušky Ara, kteří si Vás zde přilétnout prohlédnout přímo na strom nad Vámi. Hejna pelikánů loví přímo před Vámi v moři ryby, opice skáčou ve větvích nad hlavou, zkrátka Kostarika má největší biodiverzitu na světě a je to vidět na každém kroku.

Naprosté soukromí

Exkluzivní pozemek s unikátním výhledem do vlastní tropické zahrady. Pozemek je šetrně oddělena od sousedních pozemků a vzhledem k jeho velikosti nabízí naprosté soukromí. Možnost je i následné rozdělení pro dva rodinné domy. Elektřina a voda je u sousedních pozemků a je připravena na dotažení k nabízenému pozemku. Možnost řešit se společností, která staví v sousedství.

Obklopen přírodou

Pozemek je situován, aby poskytl svým obyvatelům soukromí a relaxaci v souladu s přírodou. Zažijete zde neuvěřitelné pohledy přímo z Vašeho domova. Příjemné zvuky přírody se poté postarají o Vaše pohodlí a každá Vaše návštěva se promění ve spokojený pobyt.

Výhledy z Vašeho nového domova si zamilujete. Ať už se budete probouzet při ranním rozednívání, usínat u nádherných pralesních zvuků nebo sedět s přáteli na jedné z Vašich teras, atmosféra Vás díky otevřeným přístupům vtáhne do nového světa tropického života. Čerstvý vzduch, vlastní pramenitá voda, exotické ovoce z vlastní zahrady a nad hlavami poletující tukani a papoušci se stanou skutečností.

PANENSKÉ PLÁŽE

Villa Park Sandalo má ve své blízkosti nádherné panenské pláže, mezi které patří Preciosa, Matapalo rozprostírající se desítky kilometrů na pacifickém pobřeží. Pozorování západu slunce v naprostém soukromí, pozorování kormoránů lovících ryby ve vlnách či skákající delfíny činí z této oblasti ráj na Zemi. Ať už si tedy chcete užívat nerušené svobody s Vašimi blízkými či se vydat surfovat na vlnách. Poloostrov Osa je ideálním místem. Teplota vody je zde po celý rok v průměru příjemných 30 stupňů celsia.

V BLÍZKOSTI NÁRODNÍCH PARKŮ

Kostarika je jedinou tropickou zemí na světě, která zastavila odlesňování, a naopak znovu zalesňuje svá území. V zemi nalezneme celkem 29 národních parků a nespočet chráněných oblastí. Kostarika je známá svou biodiverzitou, která je největší na světě. Poznáte ji na každém kroku, už od příjezdu Vám nad hlavami prolétají vzácní tukani či papoušci z rodu Macawů. Naleznete zde také velké množství nádherných vodopádů, např. Rio Fortuna, které z hor přivádí pramenitou vodu do úrodných údolí.

Obecné informace o Kostarice  

Kostarika – Skvostný Kousek Střední Ameriky 

Kostarika, nacházející se v srdci Střední Ameriky, je zemí, která láká návštěvníky svou ohromující krásou a rozmanitostí. Tato malá, avšak fascinující země nabízí řadu důvodů, proč ji navštívit. Zde je pohled na některé z hlavních atrakcí Kostariky: 

Biodiverzita: Kostarika je proslulá svou neuvěřitelnou biodiverzitou. Na relativně malém území naleznete nádherné pláže, horské vrcholky, deštné pralesy, sopky, a to vše spojeno s bohatstvím flóry a fauny. Kostarika má celou řadu národních parků a přírodních rezervací, které umožňují pozorovat různorodé druhy zvířat a rostlin.  

Přátelští obyvatelé: Kostarika je známá svou vřelou a přátelskou atmosférou. Ticos, jak se místní obyvatelé nazývají, jsou přívětiví a ochotní pomoci návštěvníkům. Tato pohostinnost přispívá k tomu, že se cítíte v Kostarice vítaní. 

Pláže: Kostarika leží na obou pobřežích Karibského moře a Tichého oceánu, což znamená, že zde najdete úchvatné pláže, které jsou vhodné jak pro surfaře, tak pro ty, kteří hledají klidné místo pro relaxaci u moře. Některé pláže jsou dokonce vhodné k pozorování nádherných západů slunce. 

Deštné pralesy: Kostarické deštné pralesy jsou domovem ohromné biodiverzity. Zvířata, jako jsou tukani, opice, leguáni a tropičtí ptáci, obývají tyto lesy. Můžete prozkoumat deštný prales na výletech do národních parků, jako je Corcovado, Monteverde nebo Tortuguero. 

Adrenalinové zážitky: Kostarika je rájem pro dobrodruhy. Můžete si vyzkoušet různé adrenalinové sporty, jako je rafting na divokých řekách, ziplining v deštném lese, nebo horolezectví na majestátních sopkách, jako je Arenal. 

Káva: Kostarika je také známá svou výrobou kávy. Vnitrozemí země je plné kávových farem, kde můžete zjistit, jak se pěstuje, sklízí a praží káva. Můžete si dokonce ochutnat některou z nejlepších káv na světě.

Cloud Forests: V horských oblastech vnitrozemí Kostariky naleznete mlžné pralesy, které jsou jedinečné svým kouzlem a bohatou faunou. Národní park Monteverde je známý svými mlžnými pralesy a chodníky mezi korunami stromů. 

Kultura a historie: Kostarika má bohatou kulturu a historii. Můžete navštívit města s koloniální architekturou, jako je San José, a objevovat tradiční řemeslné výrobky a umění. 

Udržitelnost: Kostarika se výrazně angažuje v ochraně životního prostředí a udržitelnosti. Země si zakládá na tom, že je jednou z nejekologičtějších zemí na světě, což je vidět v jejím závazku ke snižování emisí skleníkových plynů a ochraně přírodního prostředí. 

Ekoturismus: Kostarika se aktivně snaží chránit své přírodní bohatství a nabízí mnoho ekoturistických aktivit. Můžete navštívit rezervace a chráněná území, kde se dozvíte více o zachování přírody a ochraně životního prostředí. 

 

2,4 km
Pošta
9,4 km
Obchodní centrum
8,9 km km
Supermarket
8,8 km
Sportovní hřiště
2,4 km
Kadeřnictví
9,1 km
Restaurace
7,7 km
Puerto Jiménez
9,8 km
Čerpací stanice
9 km
Bankomat
9,2 km
Puerto Jiménez letiště
9,9 km
San José
289 km

Tipy na výlety

Playa Sàndalos
Playa Sàndalos

Playa Sàndalos

Playa Sándalos, která se nachází v Agujas je malebná pláž nabízející nádherné pobřežní útočiště. Tato krásná pláž má délku přibližně 1 kilometr a poskytuje dostatek prostoru pro relaxaci a rekreační aktivity. Písek na Playa Sándalos má úžasnou zlatou barvu a vytváří vizuálně přitažlivou kulisu pro vaše plážová dobrodružství.
Vzdálenost:
4 km
Playa Juanito Mora
Playa Juanito Mora

Playa Juanito Mora

Ohromující pláž a moře je opravdu skvostným pohledem. Způsob, jakým se slunce třpytí od křišťálově čisté vody a jemný vánek šustí palmami Vás ohromí.
Vzdálenost:
7,5 km
La Fortuna
La Fortuna

La Fortuna

Objevte husté lesy a sopečnou krajinu La Fortuny během jednodenního výletu. Vychutnejte si pěší túru s průvodcem k památkám, jako je vodopád La Fortuna, a zakončete svou cestu koupelí v horkých pramenech a koktejlem.
Vzdálenost:
170 km
Vulcano Arenal
Vulcano Arenal

Vulcano Arenal

Arenal je stratovulkán, který se nachází na jihovýchodním břehu jezera Arenal ve střední Kostarice přibližně 90 km od San José. Nad hladinu moře se vypíná do výšky 1670 metrů. Poslední erupce jsou zaznamenány ze současných let, ale významnější erupce byla 23. srpna 2000. Od roku 2010 je sopka v klidové fázi. Nádherné a magické místo, které stojí za shlédnutí
Vzdálenost:
171 km
Objevte nejlepší pláže v Kostarice
Objevte nejlepší pláže v Kostarice

Objevte nejlepší pláže v Kostarice

Uklidněná duše Střední Ameriky - Kostarika získala takový titul od mnoha vděčných turistů. Vlny oceánu, jeskyně plné netopýrů, malebné sopečné vrcholy - tyto přírodní zkoušky čekají na fanoušky extrémních sportů. Diskrétnější turisté si mohou jednoduše užít jednu z pláží Kostariky. Chcete zažít skutečnou kostarickou relaxaci? Podívejte se tipy a hodnocení pláží této nádherné země.
Karibská pláž Playa Bonita
 Karibská pláž Playa Bonita

Karibská pláž Playa Bonita

Playa Bonita se nachází 5 km severně od Limonu, je hlavní pláží v oblasti Limon, kteŕa je vyhledávaná pro surfování.
Vzdálenost:
387 km
Národní parky v Kostarice
Národní parky v Kostarice

Národní parky v Kostarice

Celkový počet kostarických národních parků v roce 2020 byl 29. Kostarika vytvořila síť národních parků, která je od roku 1994 spravována organizací SINAC. SINAC - Sistema Nacional de Áreas de Conservación (do češtiny volně přeloženo jako „Národní systém chráněných území“) je oddělením kostarického Ministerstva životního prostředí a energetiky, které se stará o správu, organizaci a tvorbu strategického plánu rozvoje všech chráněných území v Kostarice. Celková rozloha národních parků je přibližně 6380 km², což představuje více než 12 % rozlohy státu (dále pak 3733 km² mořské plochy). Kromě národních parků existuje mnoho jiných chráněných území - biosférické rezervace, lesní rezervace, přírodní památky, národní památky apod. Nejvíce chráněných území se nachází v pohoří Cordillera de Talamanca na jihovýchodě státu. Národní parky a všechna další chráněná území pokrývají kolem jedné čtvrtiny Kostariky.
Vzdálenost:
od
Na raftu po řece Pacuare
Na raftu po řece Pacuare

Na raftu po řece Pacuare

Rafting na řece Pacuare je jedinečný zážitek. Projedete se překrásnou exotickou krajinou, pod vodopády, kaňony, vždy obklopeni hustou vegetací, klidná voda bude střídat divočejší, ale vždy v rozumném tempu, které zvládnou i začátečníci raftingu. Na každém člunu je místní průvodce, který zná výborně tuto řeku a okolí, proškolen v první pomoci apod. Základní znalost angličtiny nebo španělštiny pro tento pobyt nutná.
Vzdálenost:
356 km
Zip Line
Zip Line

Zip Line

Zip Line neodmyslitelně patří k adrenalinovým zážitkům v Kostarice. Prohlídněte si tuhle krásnou zemi s ptačí i perspektivy. Na odkazu níže naleznete 9 nejlepších Zip Line • Arenal Reserve: Aerial Tram & Canopy Zipline. • Diamante Superman Canopy Zip Line. • Jaco Canopy Zipline Tour. • Jaco Rainforest Aerial Tram. • Manuel Antonio Canopy Safari Zip Line. • Monteverde Sky Aerial Tram & Zipline. • San Luis Canopy Tour. • Arenal Hanging Bridges Hike & Hot Springs Tour.
Vzdálenost:
od
Po stopách kakaa na Kostarice
Po stopách kakaa na Kostarice

Po stopách kakaa na Kostarice

Farmáři ke každému stromu přistupují s velikou péčí a znalostí. Pěstování kakaa je pro ně rodinná tradice. A protože kakao pochází ze střední Ameriky, byla by škoda při návštěvě Kostariky si nechat tuto dobrotu ujít. Cestou napříč zemí nazaríte na spousty kakaových farem, které nabízí tzv. "chocollate tour".
Výlety vzduchem a vrtulníkem
Výlety vzduchem a vrtulníkem

Výlety vzduchem a vrtulníkem

Vzneste se například do výšky 3 000 stop při dálkovém letu paratrikem v Jacu. S certifikovaným pilotem po boku můžete obdivovat centrální pobřeží Tichého oceánu, nádherné přírodní scenérie a divokou přírodu.
Vzdálenost:
od 10 km
Pozorování delfínů a velryb
Pozorování delfínů a velryb

Pozorování delfínů a velryb

Připravte se vyrazit na volné moře na tomto dobrodružství pozorování mořských savců! Puntarenas v Kostarice nabízí stovky zážitků a příležitost vyrazit na výlet za pozorováním velryb a delfínů tam rozhodně je. Nenechte se tedy unést zdánlivě nekonečnými možnostmi prohlídek. Dovolili jsme si sestavit seznam prohlídek s pozorováním velryb a delfínů
Turtle Tour v blízkosti pláže Samara
Turtle Tour v blízkosti pláže Samara

Turtle Tour v blízkosti pláže Samara

Prohlídka s průvodcem zvýší vaše šance, že uvidíte hnízdící a líhnoucí se želvy podél pobřeží Kostariky. Nejen, že váš průvodce zná nejlepší místa, kde můžete vidět aktivitu želv během sezóny, ale také poskytuje spoustu informací o životním cyklu želv, které byste jinak mohli minout. Turtle tour vám umožní vidět želvy hnízdící a líhnoucí se ve volné přírodě Průvodce sdílí informace o želvách a dalších divokých zvířatech, když procházíte Sezónní nabídka – využijte svého načasování v Kostarice Veškerá doprava včetně vyzvednutí a odvozu v hotelu

Fotografie okolí

Touto nemovitostí vás provede

Ondřej Brožík

+420 776 525 100
brozik@yetodoma.cz
F0 Touto nemovitosti provede
cross