Prodej

Resort Kostarika - House in the palm forest

15 990 000,-
689 000 $
Hypoteční kalkulačka

Resort v palmovém lese s výnosem až 200 000 Kč měsíčně a možnosti naprosté soběstačnosti

Průměrný měsíční příjem kolem 150 000 Kč je tato investice velmi lákavá. Resort navíc nabízí úplnou soběstačnost díky rozsáhlým pozemkům a prostoru pro celoroční pěstování ovoce a zeleniny.

Spoustu místa pro život a několik apartmánů k pronájmů

Resort který disponuje privátním domem postaven v evropském stylu o dispozici 4+kk, dvěma mobilními plně vybavenými domy a dvěma apartmány pro pronájem

Modrá zóna Guanacaste

Guanacaste je jednou z mála oblastí na světě, která je označována jako "modrá zóna." Toto označení znamená, že obyvatelé této oblasti mají výrazně delší a zdravější život.

Informace o nemovitosti

Rádi byste se přesunuli za teplem do místa s neuvěřitelnou flórou a fanou, kde budete mít zaběhlé podnikání, na které už je třeba pouze dohlížet a bude Vám přinášet pravidelný příjem po celý rok? Navíc možnost úplné soběstačnosti díky rozsáhlým pozemkům a prostoru pro celoroční pěstování ovoce a zeleniny.

Vítejte na webových stránkách tohoto úžasného resortu „House in the palm forest“ na poloostrově Guanacaste na pacifické straně Kostariky, který se nachází v modré zóně, což znamená, že je to místo prodlužující život a zdraví. Navíc v bezpečném prostředí, jen kousek od populární pláže Playa Carrillo a turistického města Samara.

Jak jsme již zmínili, výhodou této nemovitosti je, že Vám bude poskytovat pasivní příjem po celý rok a vy si budete moci užívat krásu Kostariky. S plnou obsazeností můžete počítat minimálně cca ¾  roku.

K pronájmu máte k dispozici dva modulové domy, každý o velikosti 44 m², s dvěma ložnicemi, dvěma koupelnami a soukromou terasou. Dále dvě samostatné bytové jednotky s vlastní koupelnou a toaletou o velikosti 13,5 m² a 19 m².

Pro hosty je k dispozici plně vybavená venkovní zastřešená kuchyně s rozlohou 25 m2.

Venkovní bazén pro relaxaci a benefit hostů.

Veškeré ubytovací zařízení je odděleno od privátního domu, který je vystavěn v Evropském stylu tak, aby poskytl soukromí a perfektní zázemí i vícečlenné rodině. Jeho dispozice je 4+kk a užitná plocha činí 89 m2. K domu přiléhá terasa o rozloze 45 m2. Pozemek disponuje sedmi parkovacími místy, z toho dvěma zastřešenými.

Celková výměra pozemku je rozlohu 7 592 m². Na pozemku se nachází studna hluboká cca 12 metrů s výkonným čerpadlem a zavlažovacím systémem (rozvody zahrady).

Stavba resortu byla zahájena v červnu 2022 a dokončena v únoru 2023 a momentálně se s výstavbou finišuje. Nový majitel už bude moci pouze relaxovat. Celkem máte k dispozici dva pně zařízené mobilní domy, dva samostatné apartmány s celkem 9 ložnicemi a 7 koupelnami.

V případě zájmu zajištěna pomoc s kompletní správou od stávajících majitelů resortu pro první rok po předání nemovitosti novým majitelům.

Parkovací stání pro sedm aut z toho dvě zastřešené privátní stání.

Pronájem již běží jak na Booking.com, tak na Airbnb s fantastickým hodnocením od prvních klientů.

Booking.com

Airbnb.cz

Poloha a okolí:

 • Resort se nachází na poloostrově Guanacaste na pacifické straně, známé jako "Blue Zone" (modrá zóna).
 • Nachází se v bezpečném prostředí, jen kousek od populární pláže Playa Carrillo a turistického města Samara.
 • V docházkové vzdálenosti, pouhých 300 metrů od resortu, najdete malý supermarket, čerpací stanici, rychlé občerstvení (SODA), bankomat a autobusovou zastávku.
 • K dispozici je kvalitní asfaltová příjezdová cesta, která nepotřebuje SUV 4x4.
 • V okolí je veškerá občanská vybavenost včetně jazykových škol, masáží, kosmetiky, jóga a mnoho dalšího.

Infrastruktura:

 • Resort je situován cca 100 metrů od hlavní silnice, což zaručuje klid a ticho bez rušivého hluku projíždějících vozidel.

 

Typ nemovitosti
Resort
Druh
Prodej
Vlastnictví
Osobní
Dispozice
Speciální
Celková užitná plocha
7592 m
Pozemek celkem
7592 m
Typ pozemku
Stavební pozemek
Typ budovy
Beton
Stav objektu
Novostavba
Vybavenost
Vybaveno
Parkování
Na pozemku
Měsíční výnos
150 000 Kč
Možnost naprosté soběstačnosti
rozsáhlé pozemky pro celoroční pěstování ovoce a zeleniny
Celková podlahová plocha resortu
279,5 m²
Plocha privátního domu 4+kk
89 m²
Apartmán A)
19 m²
Apartmán B)
13,5 m²
Modulový dům A)
44 m²
Modulový dům B)
44 m²
Letní kuchyň
25 m²
Venkovní bazén
S masážními trysky, osvětlením a rozměry 6 x 2,6m vybudován 02/2024
Terasa u privátního domu
45 m²
Dokumenty k nemovitosti

Video nemovitosti

Naplánujte si, jak budete bydlet

Vyznačení nemovitosti z ptačí perspektivy

Fotogalerie mobilních domů a apartmánů k pronájmu

Vyjádření majitelů k prodeji

Deset důvodů proč na Guanacaste

Dokument o Kostarice

Costa Rica

Podívejte se, kudy vede cesta domů

Info o lokalitě

Poloostrov Guanacaste je nádherná lokalita nacházející se na pacifické straně Kostariky, a to přesně v oblasti nazývané "modrá zóna." Tato oblast je známá pro svou výjimečnou biodiverzitu, krásné pláže, tropické lesy a záhadnou atmosféru, která zdá se, že přitahuje lidi k dlouhému a zdravému životu.

Zde je několik klíčových informací o Guanacaste a jeho charakteristických rysy:

 1. Geografie: Guanacaste se nachází na severozápadě Kostariky a je jedním z jejích 7 provincií. Rozkládá se na poloostrově ohraničeném Tichým oceánem na západě a Nikaraguou na severu.
 2. Biodiverzita: Tato oblast je známá pro svou ohromující biodiverzitu. V tropických lesích a národních parcích, jako je Palo Verde, Santa Rosa a Rincon de la Vieja, najdete rozmanité druhy rostlin a zvířat, včetně opic, ještěrek, ptáků a dalších druhů.
 3. Pláže: Guanacaste je proslulé také svými nádhernými plážemi. Pláže jako Tamarindo, Playa Conchal, Playa Flamingo a mnohé další jsou oblíbenými destinacemi pro surfování, potápění a odpočinek na slunci.
 4. Modrá zóna: Guanacaste je jednou z mála oblastí na světě, která je označována jako "modrá zóna." Toto označení znamená, že obyvatelé této oblasti mají výrazně delší a zdravější život. To je přisuzováno zdravé stravovací kultuře, aktivnímu životnímu stylu a společenským vazbám, které zdejší komunita udržuje.
 5. Kultura a tradice: Guanacaste má bohatou kulturní scénu. Místní lidé jsou hrdí na svou tradici "sabanero" (konzervativního kovboje), a to se odráží v jejich hudbě, tanci a umění.
 6. Ekoturismus: Poloostrov Guanacaste je ideálním místem pro ekoturismus a dobrodružství v přírodě. Turisté sem přijíždějí, aby prozkoumali lesy, chráněná území a podnikli různé aktivity, jako je trekking, jízda na koni, rafting a pozorování volně žijících zvířat.

Celkově lze Guanacaste na poloostrově Kostariky popsat jako ráj pro přírodní krásy, dobrodružství a zdravý životní styl. Tato modrá zóna představuje jedinečnou kombinaci přírodních darů a způsobu života, který přispívá k dlouhověkosti a blahobytu jejích obyvatel.

Autobusová zastavka
300 m
Supermarket
300 m
Restaurace
300 m
Bankomat
300 m
Pláž Playa Carrillo
3 km
Pláž Playa Camaronal
5,8 km
Sámara
9,5 km

Tipy na výlety

Playa Carrillo
Playa Carrillo

Playa Carrillo

Pláže Kostariky jsou známé svým bílým pískem, palmovými lesy a křišťálově čistou vodou. Playa Carrillo není bezpochyby výjimkou. Playa Carrillo se nachází na poloostrově Nicoya v provincii Guanacaste a je ideální destinací pro vaši příští dovolenou na pláži.
Vzdálenost:
3 km
Camaronal želvý pláž
Camaronal želvý pláž

Camaronal želvý pláž

Playa Camaronal se nachází podél pobřeží Severního Pacifiku Kostariky sedm mil jižně od Playa Samara v regionu Guanacaste. Působivě rozmanitá skupina volně žijících živočichů má tendenci se shromažďovat poblíž ústí řeky Ora, kde se vlévá do moře. Ostional představuje důležité hnízdiště karety zelenavé a je zajímavá dosud ne zcela objasněným jevem ve španělštině nazývaným arribada. Camaronal Wildlife Refuge je přírodní útočiště v Kostarice, součást Tempisque Conservation Area, na tichomořském pobřeží poloostrova Nicoya. Útočiště bylo vytvořeno pro ochranu hnízdišť mořských želv pro želvy Leatherback, Olive Ridley a Hawksbill. O úspěchu programu svědčí hromadný přílet želv snůškových v listopadu 2006 (první registrovaný po 15 letech).
Vzdálenost:
5,8 km
La Fortuna
La Fortuna

La Fortuna

Objevte husté lesy a sopečnou krajinu La Fortuny během jednodenního výletu. Vychutnejte si pěší túru s průvodcem k památkám, jako je vodopád La Fortuna, a zakončete svou cestu koupelí v horkých pramenech a koktejlem.
Vzdálenost:
170 km
Vulcano Arenal
Vulcano Arenal

Vulcano Arenal

Arenal je stratovulkán, který se nachází na jihovýchodním břehu jezera Arenal ve střední Kostarice přibližně 90 km od San José. Nad hladinu moře se vypíná do výšky 1670 metrů. Poslední erupce jsou zaznamenány ze současných let, ale významnější erupce byla 23. srpna 2000. Od roku 2010 je sopka v klidové fázi. Nádherné a magické místo, které stojí za shlédnutí
Vzdálenost:
171 km
Objevte nejlepší pláže v Kostarice
Objevte nejlepší pláže v Kostarice

Objevte nejlepší pláže v Kostarice

Uklidněná duše Střední Ameriky - Kostarika získala takový titul od mnoha vděčných turistů. Vlny oceánu, jeskyně plné netopýrů, malebné sopečné vrcholy - tyto přírodní zkoušky čekají na fanoušky extrémních sportů. Diskrétnější turisté si mohou jednoduše užít jednu z pláží Kostariky. Chcete zažít skutečnou kostarickou relaxaci? Podívejte se tipy a hodnocení pláží této nádherné země.
Karibská pláž Playa Bonita
 Karibská pláž Playa Bonita

Karibská pláž Playa Bonita

Playa Bonita se nachází 5 km severně od Limonu, je hlavní pláží v oblasti Limon, kteŕa je vyhledávaná pro surfování.
Vzdálenost:
387 km
Národní parky v Kostarice
Národní parky v Kostarice

Národní parky v Kostarice

Celkový počet kostarických národních parků v roce 2020 byl 29. Kostarika vytvořila síť národních parků, která je od roku 1994 spravována organizací SINAC. SINAC - Sistema Nacional de Áreas de Conservación (do češtiny volně přeloženo jako „Národní systém chráněných území“) je oddělením kostarického Ministerstva životního prostředí a energetiky, které se stará o správu, organizaci a tvorbu strategického plánu rozvoje všech chráněných území v Kostarice. Celková rozloha národních parků je přibližně 6380 km², což představuje více než 12 % rozlohy státu (dále pak 3733 km² mořské plochy). Kromě národních parků existuje mnoho jiných chráněných území - biosférické rezervace, lesní rezervace, přírodní památky, národní památky apod. Nejvíce chráněných území se nachází v pohoří Cordillera de Talamanca na jihovýchodě státu. Národní parky a všechna další chráněná území pokrývají kolem jedné čtvrtiny Kostariky.
Vzdálenost:
od
Na raftu po řece Pacuare
Na raftu po řece Pacuare

Na raftu po řece Pacuare

Rafting na řece Pacuare je jedinečný zážitek. Projedete se překrásnou exotickou krajinou, pod vodopády, kaňony, vždy obklopeni hustou vegetací, klidná voda bude střídat divočejší, ale vždy v rozumném tempu, které zvládnou i začátečníci raftingu. Na každém člunu je místní průvodce, který zná výborně tuto řeku a okolí, proškolen v první pomoci apod. Základní znalost angličtiny nebo španělštiny pro tento pobyt nutná.
Vzdálenost:
356 km
Zip Line
Zip Line

Zip Line

Zip Line neodmyslitelně patří k adrenalinovým zážitkům v Kostarice. Prohlídněte si tuhle krásnou zemi s ptačí i perspektivy. Na odkazu níže naleznete 9 nejlepších Zip Line • Arenal Reserve: Aerial Tram & Canopy Zipline. • Diamante Superman Canopy Zip Line. • Jaco Canopy Zipline Tour. • Jaco Rainforest Aerial Tram. • Manuel Antonio Canopy Safari Zip Line. • Monteverde Sky Aerial Tram & Zipline. • San Luis Canopy Tour. • Arenal Hanging Bridges Hike & Hot Springs Tour.
Vzdálenost:
od
Po stopách kakaa na Kostarice
Po stopách kakaa na Kostarice

Po stopách kakaa na Kostarice

Farmáři ke každému stromu přistupují s velikou péčí a znalostí. Pěstování kakaa je pro ně rodinná tradice. A protože kakao pochází ze střední Ameriky, byla by škoda při návštěvě Kostariky si nechat tuto dobrotu ujít. Cestou napříč zemí nazaríte na spousty kakaových farem, které nabízí tzv. "chocollate tour".
Výlety vzduchem a vrtulníkem
Výlety vzduchem a vrtulníkem

Výlety vzduchem a vrtulníkem

Vzneste se například do výšky 3 000 stop při dálkovém letu paratrikem v Jacu. S certifikovaným pilotem po boku můžete obdivovat centrální pobřeží Tichého oceánu, nádherné přírodní scenérie a divokou přírodu.
Vzdálenost:
od 10 km
Pozorování delfínů a velryb
Pozorování delfínů a velryb

Pozorování delfínů a velryb

Připravte se vyrazit na volné moře na tomto dobrodružství pozorování mořských savců! Puntarenas v Kostarice nabízí stovky zážitků a příležitost vyrazit na výlet za pozorováním velryb a delfínů tam rozhodně je. Nenechte se tedy unést zdánlivě nekonečnými možnostmi prohlídek. Dovolili jsme si sestavit seznam prohlídek s pozorováním velryb a delfínů
Turtle Tour v blízkosti pláže Samara
Turtle Tour v blízkosti pláže Samara

Turtle Tour v blízkosti pláže Samara

Prohlídka s průvodcem zvýší vaše šance, že uvidíte hnízdící a líhnoucí se želvy podél pobřeží Kostariky. Nejen, že váš průvodce zná nejlepší místa, kde můžete vidět aktivitu želv během sezóny, ale také poskytuje spoustu informací o životním cyklu želv, které byste jinak mohli minout. Turtle tour vám umožní vidět želvy hnízdící a líhnoucí se ve volné přírodě Průvodce sdílí informace o želvách a dalších divokých zvířatech, když procházíte Sezónní nabídka – využijte svého načasování v Kostarice Veškerá doprava včetně vyzvednutí a odvozu v hotelu
ATV Mountain & Beach Tour
ATV Mountain & Beach Tour

ATV Mountain & Beach Tour

Prozkoumejte oblast Samara na vlastní čtyřkolce s touto půldenní prohlídkou s průvodcem. Po bezpečnostní instruktáži a školení řidičů projeďte kopce a džungle, kochejte se výhledem na vrcholky hor a pozorujte místní divokou zvěř s pomocí svého průvodce. Po projížďce se zastavte na místní pláži a zaplavte si. Naučte se, jak bezpečně ovládat čtyřkolku a jezdit po oblasti Samara
Prohlídka džungle a pláži se sedla koně
Prohlídka džungle a pláži se sedla koně

Prohlídka džungle a pláži se sedla koně

Unikněte davům turistů a prozkoumejte některé z méně navštěvovaných částí oblasti Samara na koni. Tato prohlídka pro malou skupinu vás provede džunglí a na horu, kde najdete velkolepý výhled na oceán. Cestou také uvidíte opice a budete mít možnost cválat po nedotčené pláži. Prohlídka v malé skupině (maximálně osm): Zajišťuje osobnější zážitek Bezproblémové vyzvednutí a odvezení z hotelu Podívejte se na místa, kam se autem nedostanete Naučte se od svého průvodce místní floru a faunu
Full Day Off Road Adventure Tour & Sunset Cruise in Playa Samara
Full Day Off Road Adventure Tour & Sunset Cruise in Playa Samara

Full Day Off Road Adventure Tour & Sunset Cruise in Playa Samara

Projedete se po stezkách džunglí, uvidíte úchvatné výhledy na hory a pocítíte teplé oceánské vibrace, po cestě budete pozorovat divokou zvěř, zastavíme se na občerstvení, které je v ceně. Pak se připojte k párty katamaránu, kde se zastavíme na koupání a šnorchlování, než odplujeme a pozorujeme západ slunce.
Safari & Barigona Beach na koňském sedle
Safari & Barigona Beach na koňském sedle

Safari & Barigona Beach na koňském sedle

Pláž Barigona je opuštěná pláž. Budete rádi cválat na bílém písku a jeho křišťálově čisté vodě. Také překročíme řeky, džungli a les Guanacaste, abychom pozorovali divokou zvěř Kostariky. Zastavíme se na povídání o fauně a flóře i na přestávky na focení a malé občerstvení. Nádherná pláž, bílý písek, zvířata v divokém lese, kde se budeme cítit jako sami na světě, ukolébáni rytmem koní.

Fotografie okolí

Touto nemovitostí vás provede

Ondřej Brožík

+420 776 525 100
brozik@yetodoma.cz
F0 Touto nemovitosti provede
cross