Prodej

Pasivní rodinný dům pro náročné v obci Dýšina

Cena na vyžádání
Datum prodeje: 01.07.2024
Hypoteční kalkulačka

Pasivní dům dnešní doby

Moderní standardy splňující vaše nejvyšší očekávání. Nejen krásný, ale také efektivní. Fotovoltaika, rekuperace, dešťová nádrž a další vychytávky, kterou budou šetřit Vaši kapsu.

Prostorný dům pro náročné s dispozicí 5+kk

Celková užitná plocha domu je 190,2 m² a splní veškeré potřeby pro kvalitní život větší rodiny.

Velmi žádaná lokalita - Plzeň co by kamenem dohodil

Dýšina Duhová č. p. 431. Lokalita s dopravní dostupností do Plzně včetně noční linky. Autem do centra Plzně do 15 min.

Informace o nemovitosti

Moderní dvou generační dům v klidné lokalitě Dýšina na adrese Duhová 431. Tento dům představuje spojení výjimečného designu, energetické nenáročnosti/účinnosti a komfortního bydlení. Byl postaven svépomocí se značnou péčí a využitím odborných znalostí ve spolupráci se zkušenými architekty, dohledu stavebního dozoru a dle podmínek dotačního úřadu „zelená úsporám“.

Dům byl vybudován s ohledem na moderní standardy pasivního bydlení. Nosná konstrukce je z pevných a robustních vápenopískových tvárnic, které zajišťují stabilitu a hygienickou nezávadnost a zateplena černým polystyrenem o tloušťce 20 cm. Celý proces stavby byl pečlivě dozorován a řízen firmou KM Beta, a to od dodávky komponentů až po technické detaily. Střecha je izolována skelnou vatou s tloušťkou 30 cm. Vše bylo provedeno s precizností a citem pro detail podle projektu. Zajištění vzduchotěsnosti bylo prioritou po celou dobu výstavby. Okna jsou vybavena trojskly, která splňují nejen požadavky na tepelnou prostupnost, ale také zajišťují klid a pohodlí.

Domovní technologie jsou na vysoké úrovni. Elektřina je k dispozici z veřejné sítě, ale také je zde fotovoltaický systém s výkonem 4,5 kWp a bateriemi o kapacitě 7200 Wh, což vede nejen ke snížení nákladů na provoz, ale také k ohleduplnosti k životnímu prostředí. Pitná voda je zajištěna z veřejného zásobování a na další účely je možné využít dešťovou vodu ze 7000 l veliké nádrže, která je vybavena automatickým řízením tlaku a dopouštěním z veřejného zásobování v případě sucha. Tato voda je v současné době využívána například na splachování WC, praní, zalévání zahrady nebo mytí auta.

Plynové připojení je připraveno na hranici pozemku pro případné budoucí využití.

Internet je k dispozici prostřednictvím WIFI a rozvod TV je plně funkční.

Důležitou součástí domu je moderní větrací systém s rekuperací tepla. Tato technologie zahrnuje rekuperační jednotku od firmy NILAN s tepelným čerpadlem o výkonu 2 kW, které ohřívá vodu v zásobníku z odpadního tepla. Topení zajišťují elektrické topné kabely v podlaze s rychlým náběhem a kvalitní regulací. Alternativně je možné využít vytápění pomocí krbu s výměníkem a akumulační nádrží použitelné jako záloha ohřevu vody a topení.  Topení v krbu lze využít jako rychlý a levný zdroj tepla, zatímco větrací systém zajišťuje rovnoměrné rozvody tepla do celého domu.

Větrání je také možné zajistit automaticky střešním oknem Velux s dálkový přístupem přes mobilní telefon a automatickou detekcí vlhkosti, přítomností hladiny CO ve vzduchu nebo vysoké teploty. V případě otevření za deště hlídá dešťové čidlo a dovolí jen mikro ventilaci. Další příjemnou technologií je vjezdová brána na eklektický pohon, ovládaná taktéž prostřednictvím mobilního telefonu.

Dům je vybaven luxusní kuchyňskou linkou na míru od renomované firmy u Pilouse.

Architektonické řešení stavby bylo navrženo s ohledem na tradiční čínské učení Feng-šuej, což přispívá k harmonii a pohodě v interiéru.

Dispozice domu byla pečlivě promyšlena a umístění na jižní stranu zajišťuje v zimních měsících maximální využití sluneční energie. V letních měsících předsazená střecha dostatečně stíní a lze využít venkovních žaluzií s manuálním nebo automatickým provozem programovatelným například podle východu a západu slunce a regulace dle intenzity slunečního záření, čímž zajišťují komfortní teplotu v interiéru

Dispozice domu nabízí prostorný obývací pokoj propojený s jídelnou a kuchyní, kde se nachází i praktická spižírna v centrálním prostoru domu pro kvalitní uskladnění potravin. V přízemí je také pokoj pro návštěvy nebo možná ložnice s vlastní koupelnou a technická místnost využívaná v současnosti jako provozovna kadeřnictví. V prvním patře je velká koupelna, dětské pokoje, ložnice s vlastní šatnou nebo koupelnou a pracovna. Obklady a dlažby byly vybírány dle návrhu designérky převážně velkoplošného formátu.

Typ nemovitosti
Dům
Druh
Prodej
Vlastnictví
Osobní
Dispozice
5+kk
Celková užitná plocha
190,2 m
Zastavěná plocha
123,51 m
Pozemek celkem
693 m
Užitná plocha
124,8 m
Zahrada
569 m
Typ budovy
Vápenopískové zdivo
Stav objektu
Novostavba
Vybavenost
Vybaveno
Parkování
Na pozemku
Dokumenty k nemovitosti

Video nemovitosti

Naplánujte si, jak budete bydlet

Vyznačení nemovitosti z ptačí perspektivy

Projděte se nemovitostí online

Podívejte se, kudy vede cesta domů

Info o lokalitě

Dýšina je malá obec ležící v Plzeňském kraji v České republice. Nachází se asi 5 km jihozápadně od Plzně, která je hlavním městem kraje. Dýšina se rozkládá v blízkosti řeky Berounky a je obklopena malebnou přírodou a kopci. Historie obce sahá až do středověku, ačkoli první písemná zmínka pochází až z 16. století. Charakteristickým znakem obce je kostel sv. Petra a Pavla, který byl postaven v barokním stylu.

Dýšina je spíše klidná a odlehlá lokalita, která může být atraktivní zejména pro lidi, kteří hledají klidnější život ve venkovském prostředí, přičemž zároveň chtějí mít relativně blízko k většímu městu jako je Plzeň.

Přírodní okolí nabízí možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku a relaxaci. V okolí obce se nachází i několik menších rybníků a lesních porostů, což může být atraktivní pro milovníky přírody. V neposlední řadě může být Dýšina také výchozím bodem pro výlety do okolních oblastí Plzeňska a jihozápadních Čech.

Sportovní vyžití

Víceúčelové hřiště u ZŠ, veřejné dětské hřiště Dýšina, skatepark Nová Huť, inline dráha, pumptrack, fotbalový areál, přírodní koupaliště Nová Huť, Tenis TK Dýšina, TJ SPV Dýšina, Sportovní gymnastika Spartak Chrást, cyklotrasy, golfový park Dýšina, Sportovní Centrum Hrádek. Nedaleké vodní nádrže Ejpovice a Klabava jsou často vyhledávané za cílem rybaření a na Ejpovickém jezeru si můžete zajezdit ve wakeboardovém parku. Okolí dominuje krásná příroda, díky které se nabízí mnoho dalších sportovních a volnočasových aktivit.

Občanská vybavenost

Dýšina zahrnuje základní služby a zařízení, které obyvatelé mohou využívat. Zde je přibližný seznam občanské vybavenosti:

Kostel sv. Petra a Pavla: Barokní kostel je kulturní památkou a důležitým místem pro náboženské události.

Obecní úřad: Zajišťuje správu obce, evidence obyvatel a poskytuje různé služby pro občany.

Mateřská škola: Pro nejmenší občany obce.

Hřiště: Pro děti a sportovní aktivity.

Restaurace a hospody: Místní restaurace mohou nabízet tradiční českou kuchyni a místa pro setkávání.

Autobusová zastávka: Propojení s veřejnou dopravou do Plzně a okolí.

Přírodní rezervace a okolní příroda: Možnosti pro procházky, turistiku a rekreační aktivity v blízkém okolí.

Místní obchody: Menší potraviny nebo prodejny drobných potřeb.

Dopravní dostupnost

Silniční spojení: Dýšina se nachází poblíž města Plzeň, které je dostupné pomocí silnice. Cesta do Plzně by měla být relativně krátká a pohodlná.

Veřejná doprava - autobusy: Obec může být obsluhována autobusovými linkami, které spojují Dýšinu s Plzní a okolními obcemi. Autobusová zastávka by měla být k dispozici v obci.

Železniční spojení: Dýšina má vlastní železniční stanici (Dýšina-Horomyslice). Z Plzně pak existují železniční tratě, které spojují město s dalšími částmi České republiky.

Cyklistika a pěší turistika: Pro ty, kteří preferují aktivní způsoby dopravy, může být okolní krajina vhodná pro cyklistiku a pěší turistiku. Může existovat síť cyklostezek a turistických tras, které umožňují objevovat okolí na vlastní pěst.

Vlak
2,9 km
Autobusová zastavka
500 m
870 m
870 m
Pošta
628 m
Obecní úřad
629 m
Lékárna
2,9 km
Obchodní centrum
666 m
Knihovna
386 m
Dětské hřiště
525 m
Sportovní hřiště
927 m
Fitcentrum
7 km
Cyklostezka
1 km
Bruslařská stezka
927 m
Kadeřnictví
345 m
Kosmetika
2,4 km
Restaurace
1,5 km
Koupání
1,7 km
Kostel
884 m
Praktický lékař
700 m

Tipy na výlety

Historické centrum Plzně
Historické centrum Plzně

Historické centrum Plzně

Nejprve si užijte procházku po historickém centru Plzně. Obdivujte krásné historické budovy, jako je Plzeňský Prazdroj, radnice, katedrála svatého Bartoloměje a další památky. Užijte si atmosféru města, prozkoumejte úzké uličky a zastavte se v jedné z místních kaváren na kávu a zákusek.
Vzdálenost:
10,8 km
Návštěva Plzeňského Prazdroje
Návštěva Plzeňského Prazdroje

Návštěva Plzeňského Prazdroje

Jste-li milovníkem piva, nesmíte vynechat prohlídku Plzeňského Prazdroje. Prohlédněte si pivovar, dozvíte se o historii piva a samozřejmě ochutnáte to nejlepší pivo z Plzně.
Vzdálenost:
10,6 km
Západočeské muzeum
Západočeské muzeum

Západočeské muzeum

Pokud máte rádi historii a kulturu, navštivte Západočeské muzeum. Najdete zde různé expozice věnované historii regionu, umění, archeologii a dalším zajímavým tématům.
Vzdálenost:
10,5 km
Zoologická a botanická zahrada Plzeň
Zoologická a botanická zahrada Plzeň

Zoologická a botanická zahrada Plzeň

Pro rodinný výlet se vydejte do Zoologické a botanické zahrady Plzeň. Uvidíte zde pestrou kolekci zvířat a rostlin z celého světa.
Vzdálenost:
14,2 km
Velký Bolevecký rybník
Velký Bolevecký rybník

Velký Bolevecký rybník

U tohoto rybníka najdete krásné stezky pro procházky, cyklistiku a běhání. Je to také skvělé místo pro pozorování ptáků a relaxaci u vody.
Vzdálenost:
10 km
Hrad Radyně
Hrad Radyně

Hrad Radyně

Pro milovníky historických zřícenin je ideálním cílem hrad Radyně. Z vrcholu hradní věže je krásný výhled na okolní krajinu.
Vzdálenost:
15,2 km
Přehrada Hracholusky
Přehrada Hracholusky

Přehrada Hracholusky

Užijte si odpoledne u vody a procházky kolem přehrady Hracholusky. Ideální místo na piknik, relaxaci a krátké výlety kolem vodní hladiny.
Vzdálenost:
35,4 km
Golfové hřiště Greensgate Golf Resort Dýšina
Golfové hřiště Greensgate Golf Resort Dýšina

Golfové hřiště Greensgate Golf Resort Dýšina

Greensgate představuje hřiště pro náročné. Zahrajte si golf na 18jamkovém, technicky propracovaném golfovém hřišti, zasazeném do kopcovité a zalesněné krajiny, jehož linii obkresluje řeka Klabava. Vytříbenost vaší hry podpoří systém dokonale promyšleného terénu. Greensgate leží v nadmořské výšce 310 m a nachází se zde hřiště PAR 72, s délkou 6 244 m. Golfové hřiště Greensgate Dýšina je lemováno řekou Klabavou a Ejpovickým jezerem. Mistrovské 18jamkové hřiště designoval přední německý architekt Christoph Städler. Rozloha golfového hřiště 18 jamkové hřiště je netračičně uspořádáno v řadě za sebou. Opravdovou perlou českého golfu je ostrovní jamka č. 11, která byla také několikrát vyhlášena „Jamkou roku“, dle čtenářů magazínu Golf Digest C&S. Ocenění golfového hřiště Hřiště po svou existenci získává řadu ocenění. Jsou jimi například: – Nejlepší jamka v České republice: 2013, 2008, 2007, 2006 – Nejlepší služby v České republice: 2009 – Nejlepší hřiště v České republice: 2008 Špičkové tréninkové zázemí Hráčům jsou k dispozici dvě tréninkové zóny – každá s driving range, chipping a putting greeny. První plocha s krytými odpališti se nachází u klubovny. Druhá plocha (určená pouze členům) leží u Bavarian Bistra No. 10 a disponuje 300 metrovým driving range.
Vzdálenost:
1,5 km
Vodní nádrž Klabava
Vodní nádrž Klabava

Vodní nádrž Klabava

Obec Klabava se nachází na pravém břehu stejnojmenné řeky nedaleko Rokycan. Chladné sobotní ráno se konečně začalo přeměňovat v krásný májový den. Sluníčko a romantické mráčky pak dokreslovaly sváteční den nad vodním dílem Klabava. Dlouhá hráz rámuje obrazy vodní hladiny s okolní přírodou, rybáře na obou březích i pár výletníků. Nad hrází a kolem přehrady jsou ohraničené výběhy pro zvěř. Přehrada slouží i k rekreaci , v létě ke koupání a rybolovu.
Vzdálenost:
10,9 km
Kemp U Dolanského mostu
Kemp U Dolanského mostu

Kemp U Dolanského mostu

Při své vodácké či turistické cestě nás najdete na pravém břehu řeky Berounky mezi obcemi Dolany a Chrást cca 15 km od Plzně. Naše tábořiště je prvním na této velmi oblíbené řece. Neváhejte podniknout dovolenou pod stanem a projet se na lodi po vlnách Berounky. Postaráme o to, aby Váš pobyt u nás byl co nejpříjemnější. Navštívit nás můžete také během svého pěšího či cyklistického výletu a nebo můžete jen posedět ve stylové hospůdce s terasou u dobrého občerstvení. Otevřeno máme každoročně přibližně od začátku května do konce září.
Vzdálenost:
4,3 km
In-line dráha v Dýšiné
In-line dráha v Dýšiné

In-line dráha v Dýšiné

Nové hřiště nabízí dva antukové kurty, dětské hřiště, pumptrackovou dráhu, workoutové hřiště, skateové překážky a nádhernou 275 metrů dlouhou in-line dráhu.
Vzdálenost:
1,4 km
Wake Ejpovice
Wake Ejpovice

Wake Ejpovice

Sportovní areal na Wakeboarding, Wakeskate, Vodní Lyžovaní. Provozováno Nadšenými jezdci do těchto sportů :-). Mají dva dvousloupé vleky od značky wakemaster , oba vleky mají 9,5m nad vodou, - Pokročilejší vlek č.1 195m více překážek - Začátečnický vlek č.2 245m méně překážek.. Wake naleznete hned u kemp Ejpovice na břehu Ejpovického Jezera 10km od Plzně. o Otevřeno každý den při příznivém počasí, pro začátečníky i pokročilé :-)
Vzdálenost:
6,9 km
Skatepark Nová Huť
Skatepark Nová Huť

Skatepark Nová Huť

Dráha na brusle, překážky na skejty a kolobky, houpačky pro prcky, workout hřiště pro 💪 jedince a kurty jsou skvělým mixem pro sportovní vyžití všech. Moc radi sem jezdíme 👍 Marek Audes Děkujeme
Vzdálenost:
900m

Fotografie okolí

Touto nemovitostí vás provede

Ondřej Brožík

+420 776 525 100
brozik@yetodoma.cz
F0 Touto nemovitosti provede
cross