Prodej

Čtyřpodlažní dům, který lze využít jak k bydlení, tak k podnikání

2 990 000,-
Hypoteční kalkulačka

Nájemní dům

Dvě bytové jednotky 2+1 a 4+kk po rekonstrukci z roku 2018

Rozloha

Celková užitná plocha 442 m2 , plocha pozemku 365 m2

Kpt. Jaroše 1021/2 358 01 Kraslice

Atraktivní lokalita v centru města

Informace o nemovitosti

Tento dům má ideální polohu jak pro turisty, kteří přijedou za zimními sporty nebo turistikou, tak pro lidi dojíždějící za prací do jen pár kilometrů vzdálené Německé republiky.

Rodinný dům má celkem čtyři podlaží. Dvě podlaží jsou z části zcela podzemní (2.PP a 1.NP) a dvě podlaží nadzemní (1.NP a 2.NP), s podkrovím připraveným pro další vestavbu, zastřešený sedlovou střechou.

V suterénu (2.PP), který je přístupný z ulice Pod nádražím, se nachází restaurace s vinárnou. Místnost pivnice s výčepem, místnost vinárny, sociální zařízení pro muže, 2x pisoár, WC, umyvadlo, sociální zařízení pro ženy 2x WC, umyvadlo, sklad za výčepem z původní garáže, je zde bojler pro ohřev vody, sklad má vstup i z chodníku, schody do 1.PP, kde se nachází zázemí restaurace, tzn. chodba, WC pro zaměstnance, šatna, kde je plynový kotel a výlevka, kuchyně, schody do 1.NP.

V 1.NP vstupem z předzahrádky z ulice Kpt. Jaroše se nachází chodba, z chodby vpravo byt 2+1 po rekonstrukci. Z chodby po schodech do 2.NP, kde se nachází byt 3+1, z předsíně bytu schody na půdu. Na mezipodestě komora s plynovým kotlem pro vytápění nadzemních podlaží a zásobník pro ohřev teplé vody. Půda je připravena pro výstavbu mezonetového bytu.

Nosná konstrukce domu je provedena na mělkých základech bez izolace proti zemní vlhkosti, svislé konstrukce ze smíšeného zdiva, stropní konstrukce v suterénu převážně klenbové, z malé části s rovným podhledem, v nadzemních podlažích dřevěné trámové s rovným podhledem, konstrukce krovu dřevěná, schodiště betonové, v nadzemních podlažích s keramickým obkladem, střešní krytina asfaltové šindele, klempířské konstrukce pozinkovaný plech.

Dům je z roku 1889, prvky dlouhodobé životnosti jsou převážně původní, v roce 1997 byla provedena částečná rekonstrukce restaurace se zázemím, byly provedeny rozvody vody, kanalizace, vytápění, elektroinstalace, oprava omítek, sociální zařízení, kuchyně, oprava podlah a fasády, v roce 1997 byla osazena plastová okna a vchodové dveře, v roce 2006 střešní krytina a klempířské prvky. V roce 2018 byla provedena kompletní rekonstrukce bytů v nadzemních podlažích.

V prvním patře byt 2+1. V kuchyni je osazená kuchyňská linka, na podlaze keramická dlažba. V ostatních pokojích plovoucí podlaha. V koupelně je sprchový kout a WC. V druhém nadzemním podlaží je byt 3+1. V kuchyni kuchyňská linka s podlahou z keramické dlažby. V ostatních pokojích plovoucí podlaha. V koupelně vana. Vytápění a ohřev vody obou bytů zajišťuje plynový kotel umístěný v mezipatře. Podkroví je připraveno na vybudování mezonetového bytu. Jsou sem přivedeny voda, odpady i elektřina.

Pozemky

K dané nemovitosti náleží parcela st.parc.č. 1182 o výměře 365m2 (zastavěná plocha a nádvoří) - zastavěná převážně rodinným domem, ve spodní části u vstupu do restaurace je nezastavěný pozemek neoplocený, užívaný jako chodník. V horní, jihozápadní části je nezastavěný pozemek užíván jako předzahrádka, po obou stranách domu, tzn. po jeho jihovýchodní a severozápadní straně vede venkovní strmé schodiště, při severozápadní části domu je menší, zastíněná zahrádka

Typ nemovitosti
Bytový dům
Druh
Prodej
Vlastnictví
Osobní
Celková užitná plocha
442 m
Zastavěná plocha
189,9 m
Typ budovy
Smíšená
Stav objektu
Po rekonstrukci
Energetická náročnost
G
Parkování
Před domem
Dispozice
Dvě bytové jednotky 2+1 a 4+kk
Dokumenty k nemovitosti

Naplánujte si, jak budete bydlet

Projděte se nemovitostí online

Podívejte se, kudy vede cesta domů

Info o lokalitě

Kraslice

Historie

Město leží na hranicích s Německem (Sasko) a jeho okolí (Bublava, Stříbrná) je významným střediskem zimních sportů. Kraslický královský hrad zvaný Neuhaus byl postaven jako ochranný bod na obchodní cestě z Lokte do Německa a poprvé se připomíná v roce 1272. Tehdy jej jako léno získali páni z Plavna a jejich rodu patřily Kraslice s přestávkami až do 16. století. Vesnice v podhradí byla v roce 1370 povýšena Karlem IV. na město a díky měděným dolům význam Kraslic stoupal

Zajímavosti

I když pojmenování Kraslic nemá nic společného s velikonočními kraslicemi, v roce 1995 byla zavedena tradice speciálního poštovního razítka Velikonoční pošta Kraslice, o které je značný zájem v Česku i v zahraničí. Každoročně odlišný motiv razítka má význam především pro filatelisty.

Příroda

V rámci České republiky je Kraslicko ojedinělým regionem se seismologickými aktivitami způsobenými oslabenou zemskou kůrou. Otřesy země jsou zaznamenány již ve středověkých kronikách (poprvé v roce 1198), vědecké sledování začalo až po zemětřesném roji v roce 1897, kdy byla prokázána souvislost mezi dávnou sopečnou aktivitou (Komorní hůrka) a výskytem termálních pramenů na Chebsku a Karlovarsku. V posledních desetiletích je ovšem výskyt sesismologických aktivit raritní.

Památky

Mariánský sloup 422 m
Fuchsova vila (nyní knihovna) 831 m
Městská jatka 1,8 km
Kaple Povýšení sv. Kříže 1,1 km
Kostel sv. Jiljí 10 km

Okolí

Sokolov 22,8 km
Karlovy Vary 37,3 km
Plzeň 117 km

Vlak
269 m
1,1 km
1,1 km
Obecní úřad
459 m
Lékárna
302 m
Supermarket
923 m
Dětské hřiště
216 m
Restaurace
290 m

Fotografie okolí

Touto nemovitostí vás provede

Ondřej Brožík

+420 776 525 100
brozik@yetodoma.cz
F0 Touto nemovitosti provede
cross