PŘED
PO
Prodej

Stavební pozemky v obci Poloučany, část obce Konstantinovy Lázně

 od 888,- Kč / m²
Hypoteční kalkulačka

Stavební pozemky

Skvělá orientace s ideální rozlohou. Pozemky je možné napojit na městský vodovod a elektřina bude přivedena na hranice pozemků.

Rozloha od 1196 m2 až do 4465 m2

Velkorysá rozloha pozemků pro spokojený rodinný život ve spojení s přírodou.

Poloučany část obce Konstantinovy Lázně

Nádherná lokalita v klidu a soukromí s jedinečnými výhledy, avšak občanská vybavenost „co by kamenem dohodil“.

Informace o nemovitosti

Poloučany část obce Konstantinovy Lázně jsou známé svou nádhernou přírodou a klidnou atmosférou.

Tyto slunné stavební pozemky jsou skvěle situovány a kromě úctyhodné výměry od 1196 m2 až do 4465 m2 nabízejí i nádherný výhled na okolní přírodu. Jednou stranu sousedí s okouzlujícími lesy a z druhé strany je obecní příjezdová asfaltová komunikace.

V komunikaci na severní straně je obecní vodovod s možností připojení a na každý pozemek bude přivedena elektřina 3x25A.

Parcely se nacházejí v území, jež spadá do plochy smíšené obytné – venkovské a po splnění podmínek stavebního úřadu a doložení patřičných vyjádření, zde můžete zahájit výstavbu rodinného domu. V sekci vizualizací naleznete jedny z našich typových domů, který můžete vidět formou vizualizace v galerii.

Na pozemek je ohledně využití a možné výstavby zpracována detailní analýza, včetně vyjádření patřičných úřadů, které naleznete v sekci ostatní dokumenty. Zde na webových stránkách nemovitosti níže.

Konstantinovy Lázně jsou místo, kde najdete klid, krásnou okolní přírodu a díky základní občanské vybavenosti a dobré dojezdové vzdáleností i útočiště pro kvalitní rodinný život. Lokalita vybízí ke sportovním a volnočasovým aktivitám a dobře se zde budou cítit lidé, kteří hledají cestu z dnešní uspěchané doby, chtějí si užívat každého dne a nadechnout se čerstvého vzduchu.

Typ nemovitosti
Pozemek
Druh
Prodej
Vlastnictví
Osobní
Cena
od 888,- Kč / m²
Celková užitná plocha
od 1196 m² do 4465 m
Typ pozemku
Stavební pozemek
Inženýrské síté
obecní vodovod, elektřina

Tento pozemek je ověřený

Analýza pozemku
Dokumenty k nemovitosti

Video nemovitosti

Nemovitosti v projektu

Vyznačení nemovitosti z ptačí perspektivy

Vizualizace vaší budoucí nemovitosti

Podívejte se, kudy vede cesta domů

Info o lokalitě

Poloučany jsou malá vesnice, část Konstantinovy Lázně, což je lázeňská obec ležící v západních Čechách v okrese Tachov. Je vzdálena 39 km severozápadně od Plzně a 31 km severovýchodně od Tachova.

Z jedné části je obec obklopena lesy, velkou část obce zabírá lázeňský park. Místní lázně se specializují na poruchy kardiovaskulárního systému, hlavní léčebné metody jsou založeny na využívání místní minerální vody s největším obsahem kysličníku – oxidu uhličitého ze všech pramenů v České republice.

Konstantinovy Lázně patří mezi nejmenší lázně v České republice. Obec působí velmi příjemně a klidně, hlavně díky krásnému a rozlehlému lázeňskému parku s pěti léčivými prameny, z nichž nejúčinnější je Prusíkův pramen.

Příroda

Lázeňské město je citlivě zasazené do rozsáhlého lesoparku, přirozeně navazujícího na okolní přírodu. Dobře se tu cítí hlavně lidé, kteří sem přicházejí hledat klid. Vydáte-li se z úpravné lázeňské obce pěšky nebo na kole směrem na jih, povede vás cesta podél úbočí Hradišťského vrchu, stolové hory, kde bylo objeveno hradiště z pozdní doby bronzové. Co ale stojí za zmínku je bezkonkurenční koupání, které vám nabízí Lom – Hradišský vrch, kde můžete strávit noc v Penzionu, který se nachází 150 m od přírodního jezera, bývalého kamenolomu. Kolem penzionu vede v přírodní rezervaci naučná stezka po stopách bývalého osídlení. Odměnou za vycházku vám bude krásná příroda a úžasné vyhlídky do krajiny. Do centra Konstantinových Lázní dojdete cca po 1,5 km. Lázeňská obec s pravidelným kulturním programem, wellness centrem a dalšími odpočinkovými aktivitami. V blízkosti se nachází také významné historické památky. V okruhu 4 km najdete zříceninu gradu Gutštejn, nebo vrch Krasíkov se stejnojmennými pozůstatky hradu a kostelem. Děti zajisté ocení i blízkou minizoo. Dále se můžete zastavit v Amálčině mýdlárně, výrobně přírodních mýdel s dobovým obchůdkem s úžasnou atmosférou, umístěné v areálu historického Dvora Krasíkova.

Historie

První lázeňský domek byl u sirnatého pramene postaven údajně v roce 1803. V roce 1818 obec zbudovala hostinský a lázeňský dům o 19 pokojích, se sálem a dvěma lázněmi, kromě něj tam stál domek se třemi lázněmi. Využíval se hlavní, dosud nepojmenovaný pramen a čtyři vedlejší prameny.

 

Občanská vybavenost

V obci je mateřská a základní škola (1.–5.třída), pošta, zdravotní středisko, lékárna a policie. Obec nabízí rozmanité možnosti kulturního i sportovního vyžití. V obci má zastávku železniční trať Pňovany–Bezdružice. Nedaleko od ní najdeme také autobusové stanoviště, odkud vyjíždí autobusové linky do různých směrů (Planá, Stříbro, Bezdružice, Plzeň).

Památky

Vila Käthi (Lázeňská čp. 27) – pozdně secesní dům z doby po roce 1900; venkovské sídlo plzeňského notáře Josefa Bindera; sídlo Obecního úřadu.

Smírčí kříž v parku

Lázeňský dům Mír

Vlak
3,3 km
Autobusová zastavka
130 m
1,8 km
1,8 km
Pošta
2,2 km
Obecní úřad
1,9 km
Lékárna
2 km
Supermarket
1,7 km
Dětské hřiště
1,3 km
Cyklostezka
1 km
Park
2 km
Restaurace
1,6 km
Sportovní areál
4 km
Koupaliště
4 km
Lázně
2 km
Kulturní dům
1,9 km
Bankomat
2,2 km
Zatopený lom Hradišský vrch
2,1 km

Tipy na výlety

Koupání v čedičovém lomu Hradišťský vrch
Koupání v čedičovém lomu Hradišťský vrch

Koupání v čedičovém lomu Hradišťský vrch

Nejlepší koupaní v širokém okolí, se zázemím, občerstvením a k vidění je zde mnoho sladkovodních ryb. Tohle místo stojí za Vaši návštévu.
Vzdálenost:
2 km
Vyhlídka Hradišťský vrch u Konstantinových Lázní
Vyhlídka Hradišťský vrch u Konstantinových Lázní

Vyhlídka Hradišťský vrch u Konstantinových Lázní

Krásná vyhlídka na zatopený lom, Konstantinovy Lázně a okolní krajinu.
Vzdálenost:
1,5 km
Zřícenina hradu Gunštejn
Zřícenina hradu Gunštejn

Zřícenina hradu Gunštejn

Gutštejn je zřícenina hradu jihovýchodně od Konstantinových Lázní v okrese Tachov. Stojí v lesnaté a nádherné krajině Plaské pahorkatiny na ostrožně nad potokem Hadovka v nadmořské výšce 425 metrů.
Vzdálenost:
3,3 km
Zřícenina hradu Švamberk
Zřícenina hradu Švamberk

Zřícenina hradu Švamberk

Zřícenina hradu Švamberk se nachází nedaleko Konstantinových Lázní na vrchu Krasíkov, který dominuje širokému okolí. Skvělá volba pro pohodový výlet.
Vzdálenost:
5,5 km
Vodní nádrž Hracholusky
Vodní nádrž Hracholusky

Vodní nádrž Hracholusky

V oblasti nádrže je množství chat a různých rekreačních objektů a autokempů. Na hladině je čilý plavební provoz. Blízko pod přehradou je vysoko na skále na pravém břehu Mže zřícenina hradu Buben. Okolí hráze i nádrže se hojně využívá k pěší i cykloturistice. Je zde také klub vodního
Vzdálenost:
17 km
Zřícenina hradu buben
Zřícenina hradu buben

Zřícenina hradu buben

Pověst praví, že své jméno dostal hrad Buben podle toho, že jeho zakladatel nevítal své hosty fanfárami, ale vířením bubnu. Hrad zpustl v polovině 16. století. Zřícenina se nachází kousek od hráze vodní nádrže Hracholusky
Vzdálenost:
28 km
Léčebné lázně Konstantinovy Lázně
Léčebné lázně Konstantinovy Lázně

Léčebné lázně Konstantinovy Lázně

Léčebné lázně Konstantinovy a.s., využívají deset lázeňských domů. Ubytovací kapacitu tvoří 404 lůžek (240 pokojů). Příkladem z domů je lázeňský hotel Jirásek, který nabízí rehabilitační bazén, restauraci s kavárnou a salónek; v komplexním léčebném domě Prusík se nachází hlavní balneo provoz, jídelna a kavárna. Moderní Wellness centru Konstantin nabízí širokou nabídku procedur, bazén s vířivkami, saunami a dalšími službami, jeho součástí je i fitness centrum. Hlavní léčebné metody v Konstantinových Lázních jsou založeny na využití přírodních léčivých zdrojů – minerální uhličité vody, která je z přírodní železnaté hydrogenuhličitanové sodnohořečnaté hypotonické kyselky. Konstantinovy Lázně jsou zaměřeny na prevenci, léčbu a rekonvalescenci při kardiovaskulárních chorobách. Mezi vedlejší indikace léčení patří ředevším choroby pohybového systému, výměny látkové a dýchacího ústrojí. Pestrou nabídku wellness, odpočinkových, sportovních i léčebných týdenních a víkendových pobytů nabízíme klientům všech věkových katerogií.
Vzdálenost:
1,9 km
Penzion V Pohodě
Penzion V Pohodě

Penzion V Pohodě

Vyhlášená restaurace v centru Konstantinovy Lázně se specializuje na českou kuchyni s důrazem na tvorbu vlastních surovin a domácí dezerty. Na nápojovém lístku naleznete širokou škálu českých piv. Vždy Vás obslouží z dobrou náladou.
Vzdálenost:
1,5 km

Fotografie okolí

Touto nemovitostí vás provede

Ondřej Brožík

+420 776 525 100
brozik@yetodoma.cz
F0 Touto nemovitosti provede
cross