Poloučany část obce Konstantinovy Lázně jsou známé svou nádhernou přírodou a klidnou atmosférou.
Tento slunný stavební pozemek je skvěle situován a kromě úctyhodné výměry 4465 m2 nabízí i nádherný výhled na okolní přírodu a soukromou příjezdovou komunikaci. Jednou stranu sousedí s okouzlujícími lesy a z druhé strany je obecní příjezdová asfaltová komunikace.
V komunikaci na severní straně je obecní vodovod s možností připojení a na hranici pozemku bude přivedena elektřina 3x25A, která je již v ceně pozemku.
Parcela se nacházejí v území, jež spadá do plochy smíšené obytné – venkovské a po splnění podmínek stavebního úřadu a doložení patřičných vyjádření, zde můžete zahájit výstavbu rodinného domu. V sekci vizualizací naleznete jedny z našich typových domů, který můžete vidět formou vizualizace v galerii.
Na pozemek je ohledně využití a možné výstavby zpracována detailní analýza, včetně vyjádření patřičných úřadů, které naleznete v sekci ostatní dokumenty. Zde na webových stránkách nemovitosti níže.
Konstantinovy Lázně jsou místo, kde najdete klid, krásnou okolní přírodu a díky základní občanské vybavenosti a dobré dojezdové vzdáleností i útočiště pro kvalitní rodinný život. Lokalita vybízí ke sportovním a volnočasovým aktivitám a dobře se zde budou cítit lidé, kteří hledají cestu z dnešní uspěchané doby, chtějí si užívat každého dne a nadechnout se čerstvého vzduchu.
Poloučany jsou malá vesnice, část Konstantinovy Lázně, což je lázeňská obec ležící v západních Čechách v okrese Tachov. Je vzdálena 39 km severozápadně od Plzně a 31 km severovýchodně od Tachova.
Z jedné části je obec obklopena lesy, velkou část obce zabírá lázeňský park. Místní lázně se specializují na poruchy kardiovaskulárního systému, hlavní léčebné metody jsou založeny na využívání místní minerální vody s největším obsahem kysličníku – oxidu uhličitého ze všech pramenů v České republice.
Konstantinovy Lázně patří mezi nejmenší lázně v České republice. Obec působí velmi příjemně a klidně, hlavně díky krásnému a rozlehlému lázeňskému parku s pěti léčivými prameny, z nichž nejúčinnější je Prusíkův pramen.
Příroda
Lázeňské město je citlivě zasazené do rozsáhlého lesoparku, přirozeně navazujícího na okolní přírodu. Dobře se tu cítí hlavně lidé, kteří sem přicházejí hledat klid. Vydáte-li se z úpravné lázeňské obce pěšky nebo na kole směrem na jih, povede vás cesta podél úbočí Hradišťského vrchu, stolové hory, kde bylo objeveno hradiště z pozdní doby bronzové. Co ale stojí za zmínku je bezkonkurenční koupání, které vám nabízí Lom – Hradišský vrch, kde můžete strávit noc v Penzionu, který se nachází 150 m od přírodního jezera, bývalého kamenolomu. Kolem penzionu vede v přírodní rezervaci naučná stezka po stopách bývalého osídlení. Odměnou za vycházku vám bude krásná příroda a úžasné vyhlídky do krajiny. Do centra Konstantinových Lázní dojdete cca po 1,5 km. Lázeňská obec s pravidelným kulturním programem, wellness centrem a dalšími odpočinkovými aktivitami. V blízkosti se nachází také významné historické památky. V okruhu 4 km najdete zříceninu gradu Gutštejn, nebo vrch Krasíkov se stejnojmennými pozůstatky hradu a kostelem. Děti zajisté ocení i blízkou minizoo. Dále se můžete zastavit v Amálčině mýdlárně, výrobně přírodních mýdel s dobovým obchůdkem s úžasnou atmosférou, umístěné v areálu historického Dvora Krasíkova.
Historie
První lázeňský domek byl u sirnatého pramene postaven údajně v roce 1803. V roce 1818 obec zbudovala hostinský a lázeňský dům o 19 pokojích, se sálem a dvěma lázněmi, kromě něj tam stál domek se třemi lázněmi. Využíval se hlavní, dosud nepojmenovaný pramen a čtyři vedlejší prameny.
Občanská vybavenost
V obci je mateřská a základní škola (1.–5.třída), pošta, zdravotní středisko, lékárna a policie. Obec nabízí rozmanité možnosti kulturního i sportovního vyžití. V obci má zastávku železniční trať Pňovany–Bezdružice. Nedaleko od ní najdeme také autobusové stanoviště, odkud vyjíždí autobusové linky do různých směrů (Planá, Stříbro, Bezdružice, Plzeň).
Památky
Vila Käthi (Lázeňská čp. 27) – pozdně secesní dům z doby po roce 1900; venkovské sídlo plzeňského notáře Josefa Bindera; sídlo Obecního úřadu.
Smírčí kříž v parku
Lázeňský dům Mír