PŘED
PO
Prodej

Stavební pozemky ve vnitrozemí Kostariky

29 900,- $
Hypoteční kalkulačka

Pozemky zasazené ve vnitrozemí Kostariky

Nejideálnější klima jak pro pohodlný život, tak vegetaci rostlin.

Stavební pozemky s rozlohou 900 m²

Součástí prodeje je přivedení inženýrských sítí na pozemek

Ideální lokalita

příležitost pro pohodlný život v blízkosti přírodních krás a zároveň v dosahu občanské vybavenosti

Informace o nemovitosti

Pozemek se nachází ve vnitrozemí Kostariky, v blízkosti několika důležitých míst a zajímavostí. Padesát metrů od pozemku najdete restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality. Pokud potřebujete nákupy, nejbližší samoobsluha je ve vesnici Chitaria, která je vzdálena 2 km. Máte-li větší nákupy, supermarket v Tres Equis je vzdálený 2.4 km. 

Pro pohonné hmoty můžete jet 16 km k čerpací stanici. Pokud se rozhodnete navštívit město Turrialba, je to 20 km a zde naleznete vše na co si vzpomenete. Vzdálenost z letiště v San José k vašemu místu je 107 km. 

Pokud máte chuť na karibskou pláž, můžete se vydat například na Playa Bonita, která je vzdálená 80 km. Do Cahuity, kde se nachází národní park, je to 125 km, a do Puerto Viejo to máte 141 km. 

V okolí vašeho domu žije také další česká rodina a několik dalších rodin z různých zemí, takže budete mít možnost navázat nové mezinárodní přátelství. 

Provincie Cartago, ve které se pozemky nachází, je ekonomicky nejsilnější oblastí ve smyslu zemědělství a chovu hospodářských zvířat. Můžete si zde zakoupit domácí sýry bez chemických přísad, čerstvé maso a mléko. Díky příznivému klimatu je možné pěstovat ovoce a zeleninu po celý rok. 

Váš pozemek se nachází ve výšce 850 metrů nad mořem, což zajišťuje, že teplota zůstává příjemná po celý rok. Maximální teplota nepřesáhne 30°C a minimální teplota neklesne pod 13°C. 

Tato oblast je také známá mezi ornitology z celého světa, díky bohatému ptactvu, včetně ohroženého druhu kvesala chocholatého. 

Pokud budete mít zájem o výstavbu domu, technicky to není problém, a můžete očekávat rady a pomoc. Například menší dům o rozloze cca 60 metrů lze postavit za měsíc s cenou kolem 400.000,- Kč. Stavební povolení obvykle trvá asi 10 dní. 

Můžete si také zajistit internetové připojení s neomezenou spotřebou rychlostí 30 Mb/s za cenu cca 1200,- Kč měsíčně. Město je dostupné 20 minut jízdy autem, nebo 35 minut autobusem za cenu asi 30 korun na osobu. Nejbližší obchod s potravinami je asi 2 km daleko. 

Vaše nové místo nabízí příležitost pro pohodlný život v blízkosti přírodních krás a zároveň v dosahu občanské vybavenosti.

 

 

Typ nemovitosti
Pozemek
Druh
Prodej
Vlastnictví
Osobní
Celková užitná plocha
900 a 901 m
Typ pozemku
Stavební pozemek
Vybavenost
Vybaveno
Dokumenty k nemovitosti

Video nemovitosti

Naplánujte si, jak budete bydlet

Vyznačení nemovitosti z ptačí perspektivy

Vizualizace vaší budoucí nemovitosti

Dokument o Kostarice

Costa Rica

Podívejte se, kudy vede cesta domů

Info o lokalitě

Obecné informace o Kostarice  

Kostarika – Skvostný Kousek Střední Ameriky 

Kostarika, nacházející se v srdci Střední Ameriky, je zemí, která láká návštěvníky svou ohromující krásou a rozmanitostí. Tato malá, avšak fascinující země nabízí řadu důvodů, proč ji navštívit. Zde je pohled na některé z hlavních atrakcí Kostariky: 

Biodiverzita: Kostarika je proslulá svou neuvěřitelnou biodiverzitou. Na relativně malém území naleznete nádherné pláže, horské vrcholky, deštné pralesy, sopky, a to vše spojeno s bohatstvím flóry a fauny. Kostarika má celou řadu národních parků a přírodních rezervací, které umožňují pozorovat různorodé druhy zvířat a rostlin.  

Přátelští obyvatelé: Kostarika je známá svou vřelou a přátelskou atmosférou. Ticos, jak se místní obyvatelé nazývají, jsou přívětiví a ochotní pomoci návštěvníkům. Tato pohostinnost přispívá k tomu, že se cítíte v Kostarice vítaní. 

Pláže: Kostarika leží na obou pobřežích Karibského moře a Tichého oceánu, což znamená, že zde najdete úchvatné pláže, které jsou vhodné jak pro surfaře, tak pro ty, kteří hledají klidné místo pro relaxaci u moře. Některé pláže jsou dokonce vhodné k pozorování nádherných západů slunce. 

Deštné pralesy: Kostarické deštné pralesy jsou domovem ohromné biodiverzity. Zvířata, jako jsou tukani, opice, leguáni a tropičtí ptáci, obývají tyto lesy. Můžete prozkoumat deštný prales na výletech do národních parků, jako je Corcovado, Monteverde nebo Tortuguero. 

Adrenalinové zážitky: Kostarika je rájem pro dobrodruhy. Můžete si vyzkoušet různé adrenalinové sporty, jako je rafting na divokých řekách, ziplining v deštném lese, nebo horolezectví na majestátních sopkách, jako je Arenal. 

Káva: Kostarika je také známá svou výrobou kávy. Vnitrozemí země je plné kávových farem, kde můžete zjistit, jak se pěstuje, sklízí a praží káva. Můžete si dokonce ochutnat některou z nejlepších káv na světě 

Cloud Forests: V horských oblastech vnitrozemí Kostariky naleznete mlžné pralesy, které jsou jedinečné svým kouzlem a bohatou faunou. Národní park Monteverde je známý svými mlžnými pralesy a chodníky mezi korunami stromů. 

Kultura a historie: Kostarika má bohatou kulturu a historii. Můžete navštívit města s koloniální architekturou, jako je San José, a objevovat tradiční řemeslné výrobky a umění. 

Udržitelnost: Kostarika se výrazně angažuje v ochraně životního prostředí a udržitelnosti. Země si zakládá na tom, že je jednou z nejekologičtějších zemí na světě, což je vidět v jejím závazku ke snižování emisí skleníkových plynů a ochraně přírodního prostředí. 

Ekoturismus: Kostarika se aktivně snaží chránit své přírodní bohatství a nabízí mnoho ekoturistických aktivit. Můžete navštívit rezervace a chráněná území, kde se dozvíte více o zachování přírody a ochraně životního prostředí. 

 

Autobusová zastavka
100 m
Obchodní centrum
2 km
Restaurace
300 m
Město Tres Equis
2.4 km
Letiště v San José
107 km
Čerpací stanice
20 km
Bankomat
2,4 km

Tipy na výlety

Pacuare Mountain Lodge
Pacuare Mountain Lodge

Pacuare Mountain Lodge

Pacuare Mountain Lodge. Ubytovací centrum určené k přijímání návštěvníků toužících užít si prázdninové dny venku a být v kontaktu s přírodou v prostředí s velkou biodiverzitou. Nachází se asi 125 kilometrů východně od San José na karibské straně Kostariky. Přírodní ráj s nádhernými 360 výhledy, čerstvý vzduch, příroda, relaxační a klidná atmosféra.
Playa Carrillo
Playa Carrillo

Playa Carrillo

Pláže Kostariky jsou známé svým bílým pískem, palmovými lesy a křišťálově čistou vodou. Playa Carrillo není bezpochyby výjimkou. Playa Carrillo se nachází na poloostrově Nicoya v provincii Guanacaste a je ideální destinací pro vaši příští dovolenou na pláži.
Vzdálenost:
3 km
Camaronal želvý pláž
Camaronal želvý pláž

Camaronal želvý pláž

Playa Camaronal se nachází podél pobřeží Severního Pacifiku Kostariky sedm mil jižně od Playa Samara v regionu Guanacaste. Působivě rozmanitá skupina volně žijících živočichů má tendenci se shromažďovat poblíž ústí řeky Ora, kde se vlévá do moře. Ostional představuje důležité hnízdiště karety zelenavé a je zajímavá dosud ne zcela objasněným jevem ve španělštině nazývaným arribada. Camaronal Wildlife Refuge je přírodní útočiště v Kostarice, součást Tempisque Conservation Area, na tichomořském pobřeží poloostrova Nicoya. Útočiště bylo vytvořeno pro ochranu hnízdišť mořských želv pro želvy Leatherback, Olive Ridley a Hawksbill. O úspěchu programu svědčí hromadný přílet želv snůškových v listopadu 2006 (první registrovaný po 15 letech).
Vzdálenost:
5,8 km
La Fortuna
La Fortuna

La Fortuna

Objevte husté lesy a sopečnou krajinu La Fortuny během jednodenního výletu. Vychutnejte si pěší túru s průvodcem k památkám, jako je vodopád La Fortuna, a zakončete svou cestu koupelí v horkých pramenech a koktejlem.
Vzdálenost:
170 km
Vulcano Arenal
Vulcano Arenal

Vulcano Arenal

Arenal je stratovulkán, který se nachází na jihovýchodním břehu jezera Arenal ve střední Kostarice přibližně 90 km od San José. Nad hladinu moře se vypíná do výšky 1670 metrů. Poslední erupce jsou zaznamenány ze současných let, ale významnější erupce byla 23. srpna 2000. Od roku 2010 je sopka v klidové fázi. Nádherné a magické místo, které stojí za shlédnutí
Vzdálenost:
171 km
Objevte nejlepší pláže v Kostarice
Objevte nejlepší pláže v Kostarice

Objevte nejlepší pláže v Kostarice

Uklidněná duše Střední Ameriky - Kostarika získala takový titul od mnoha vděčných turistů. Vlny oceánu, jeskyně plné netopýrů, malebné sopečné vrcholy - tyto přírodní zkoušky čekají na fanoušky extrémních sportů. Diskrétnější turisté si mohou jednoduše užít jednu z pláží Kostariky. Chcete zažít skutečnou kostarickou relaxaci? Podívejte se tipy a hodnocení pláží této nádherné země.
Karibská pláž Playa Bonita
 Karibská pláž Playa Bonita

Karibská pláž Playa Bonita

Playa Bonita se nachází 5 km severně od Limonu, je hlavní pláží v oblasti Limon, kteŕa je vyhledávaná pro surfování.
Vzdálenost:
387 km
Národní parky v Kostarice
Národní parky v Kostarice

Národní parky v Kostarice

Celkový počet kostarických národních parků v roce 2020 byl 29. Kostarika vytvořila síť národních parků, která je od roku 1994 spravována organizací SINAC. SINAC - Sistema Nacional de Áreas de Conservación (do češtiny volně přeloženo jako „Národní systém chráněných území“) je oddělením kostarického Ministerstva životního prostředí a energetiky, které se stará o správu, organizaci a tvorbu strategického plánu rozvoje všech chráněných území v Kostarice. Celková rozloha národních parků je přibližně 6380 km², což představuje více než 12 % rozlohy státu (dále pak 3733 km² mořské plochy). Kromě národních parků existuje mnoho jiných chráněných území - biosférické rezervace, lesní rezervace, přírodní památky, národní památky apod. Nejvíce chráněných území se nachází v pohoří Cordillera de Talamanca na jihovýchodě státu. Národní parky a všechna další chráněná území pokrývají kolem jedné čtvrtiny Kostariky.
Vzdálenost:
od
Na raftu po řece Pacuare
Na raftu po řece Pacuare

Na raftu po řece Pacuare

Rafting na řece Pacuare je jedinečný zážitek. Projedete se překrásnou exotickou krajinou, pod vodopády, kaňony, vždy obklopeni hustou vegetací, klidná voda bude střídat divočejší, ale vždy v rozumném tempu, které zvládnou i začátečníci raftingu. Na každém člunu je místní průvodce, který zná výborně tuto řeku a okolí, proškolen v první pomoci apod. Základní znalost angličtiny nebo španělštiny pro tento pobyt nutná.
Vzdálenost:
356 km
Zip Line
Zip Line

Zip Line

Zip Line neodmyslitelně patří k adrenalinovým zážitkům v Kostarice. Prohlídněte si tuhle krásnou zemi s ptačí i perspektivy. Na odkazu níže naleznete 9 nejlepších Zip Line • Arenal Reserve: Aerial Tram & Canopy Zipline. • Diamante Superman Canopy Zip Line. • Jaco Canopy Zipline Tour. • Jaco Rainforest Aerial Tram. • Manuel Antonio Canopy Safari Zip Line. • Monteverde Sky Aerial Tram & Zipline. • San Luis Canopy Tour. • Arenal Hanging Bridges Hike & Hot Springs Tour.
Vzdálenost:
od
Po stopách kakaa na Kostarice
Po stopách kakaa na Kostarice

Po stopách kakaa na Kostarice

Farmáři ke každému stromu přistupují s velikou péčí a znalostí. Pěstování kakaa je pro ně rodinná tradice. A protože kakao pochází ze střední Ameriky, byla by škoda při návštěvě Kostariky si nechat tuto dobrotu ujít. Cestou napříč zemí nazaríte na spousty kakaových farem, které nabízí tzv. "chocollate tour".
Výlety vzduchem a vrtulníkem
Výlety vzduchem a vrtulníkem

Výlety vzduchem a vrtulníkem

Vzneste se například do výšky 3 000 stop při dálkovém letu paratrikem v Jacu. S certifikovaným pilotem po boku můžete obdivovat centrální pobřeží Tichého oceánu, nádherné přírodní scenérie a divokou přírodu.
Vzdálenost:
od 10 km
Pozorování delfínů a velryb
Pozorování delfínů a velryb

Pozorování delfínů a velryb

Připravte se vyrazit na volné moře na tomto dobrodružství pozorování mořských savců! Puntarenas v Kostarice nabízí stovky zážitků a příležitost vyrazit na výlet za pozorováním velryb a delfínů tam rozhodně je. Nenechte se tedy unést zdánlivě nekonečnými možnostmi prohlídek. Dovolili jsme si sestavit seznam prohlídek s pozorováním velryb a delfínů
Turtle Tour v blízkosti pláže Samara
Turtle Tour v blízkosti pláže Samara

Turtle Tour v blízkosti pláže Samara

Prohlídka s průvodcem zvýší vaše šance, že uvidíte hnízdící a líhnoucí se želvy podél pobřeží Kostariky. Nejen, že váš průvodce zná nejlepší místa, kde můžete vidět aktivitu želv během sezóny, ale také poskytuje spoustu informací o životním cyklu želv, které byste jinak mohli minout. Turtle tour vám umožní vidět želvy hnízdící a líhnoucí se ve volné přírodě Průvodce sdílí informace o želvách a dalších divokých zvířatech, když procházíte Sezónní nabídka – využijte svého načasování v Kostarice Veškerá doprava včetně vyzvednutí a odvozu v hotelu
ATV Mountain & Beach Tour
ATV Mountain & Beach Tour

ATV Mountain & Beach Tour

Prozkoumejte oblast Samara na vlastní čtyřkolce s touto půldenní prohlídkou s průvodcem. Po bezpečnostní instruktáži a školení řidičů projeďte kopce a džungle, kochejte se výhledem na vrcholky hor a pozorujte místní divokou zvěř s pomocí svého průvodce. Po projížďce se zastavte na místní pláži a zaplavte si. Naučte se, jak bezpečně ovládat čtyřkolku a jezdit po oblasti Samara
Prohlídka džungle a pláži se sedla koně
Prohlídka džungle a pláži se sedla koně

Prohlídka džungle a pláži se sedla koně

Unikněte davům turistů a prozkoumejte některé z méně navštěvovaných částí oblasti Samara na koni. Tato prohlídka pro malou skupinu vás provede džunglí a na horu, kde najdete velkolepý výhled na oceán. Cestou také uvidíte opice a budete mít možnost cválat po nedotčené pláži. Prohlídka v malé skupině (maximálně osm): Zajišťuje osobnější zážitek Bezproblémové vyzvednutí a odvezení z hotelu Podívejte se na místa, kam se autem nedostanete Naučte se od svého průvodce místní floru a faunu
Full Day Off Road Adventure Tour & Sunset Cruise in Playa Samara
Full Day Off Road Adventure Tour & Sunset Cruise in Playa Samara

Full Day Off Road Adventure Tour & Sunset Cruise in Playa Samara

Projedete se po stezkách džunglí, uvidíte úchvatné výhledy na hory a pocítíte teplé oceánské vibrace, po cestě budete pozorovat divokou zvěř, zastavíme se na občerstvení, které je v ceně. Pak se připojte k párty katamaránu, kde se zastavíme na koupání a šnorchlování, než odplujeme a pozorujeme západ slunce.
Safari & Barigona Beach na koňském sedle
Safari & Barigona Beach na koňském sedle

Safari & Barigona Beach na koňském sedle

Pláž Barigona je opuštěná pláž. Budete rádi cválat na bílém písku a jeho křišťálově čisté vodě. Také překročíme řeky, džungli a les Guanacaste, abychom pozorovali divokou zvěř Kostariky. Zastavíme se na povídání o fauně a flóře i na přestávky na focení a malé občerstvení. Nádherná pláž, bílý písek, zvířata v divokém lese, kde se budeme cítit jako sami na světě, ukolébáni rytmem koní.

Fotografie okolí

Touto nemovitostí vás provede

Ondřej Brožík

+420 776 525 100
brozik@yetodoma.cz
F0 Touto nemovitosti provede
cross